В Україні можуть запровадити штрафи для водіїв, які влаштовують дрифт на дорогах.

Про це йдеться в законопроекті №9642, який був опублікований на сайті Верховної Ради, повідомляє «Апостроф».

Зокрема, автори документи пропонують запровадити адміністративну відповідальність для водіїв, які влаштовують дрифт на дорогах та наражають на небезпеку інших громадян.

«Існують випадки керування транспортними засобами у так званому дрифті (наприклад, для загальної демонстрації нібито можливостей техніки). Такі дії здійснюються, зокрема, на територіях житлових масивів, парковках торгових центрів, що створює додаткову загрозу пішоходам, водіям інших транспортних засобів, порушує спокій громадян», — зазначили автори законопроекту у пояснювальній записці.

Документ передбачає запровадження штрафу у розмірі 8500 гривень для таких водіїв. Ба більше, повторне порушення впродовж 12 місяці передбачає покарання у вигляді 17 000 гривень та позбавленням права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року.

Під дрифтуванням автори законопроекту розуміють навмисне вчинення на автівці маневрів, що спричиняють занесення осі транспортного засобу під час повороту на максимально можливій швидкості.