Українські водії лише звикають до тотального контролю на дорогах. У зв’язку з чим при виїзді за кордон стикаються з жорстокою реальністю, в якій найменша помилка за кермом може обійтися у велику суму, пише «Твоя машина».

З початку війни багато автомобілістів виїхали з України до Європи. Не всі вони знають особливості місцевих систем забезпечення безпеки дорожнього руху. У зв’язку з цим, наприклад, «УкрАвтоПром» попередив українських водіїв про нову технологію Velolaser, яку використовує дорожня поліція Іспанії. Встановлені на автомагістралях камери із спеціальними датчиками можуть виявляти перевищення швидкості з похибкою до 2 км/год на відстані до 1,5 км.

Самі камери мініатюрні, легкі та майже непомітні. Їх ховають за дорожніми знаками чи відбійниками. Ці пристрої постійно переміщують, тим самим не дозволяючи водіям звикнути до дотримання швидкісного режиму лише у певних локаціях.

Нині в Іспанії працює понад 60 таких камер. Водночас покарання за перевищення допустимої швидкості руху в цій країні є досить суворим. Українським водіям, які вирішили поїхати на Піренейський півострів, загрожує до 600 євро або 24 тисячі гривень штрафу при порушенні швидкісного режиму.