Черговий випадок свавілля поліції на дорогах став предметом судового розгляду. Поліцейські зухвало намагалися змусити водія відмовитися від проходження огляду на стан сп’яніння та незаконно притягнути його до адміністративної відповідальності.

Як повідомляє «Твоя машина» із посиланням на юристів «Дорожнього адвоката», фігуранта справи поліція зупинила за порушення правил дорожнього руху. Під час спілкування з водієм патрульні заявили, що запідозрили його у вживанні спиртного та запропонували пройти перевірку на місці на «Драгері». Чоловік погодився, тест засвідчив негативний результат.

Поліцейські при цьому явно не приховували свого невдоволення та надії на те, що автомобіліст відмовиться від проходження процедури, що дозволить за змовчуванням скласти щодо нього адмінматеріал за ст. 130 КУпАП. Вони почали звинувачувати водія у тому, що він нібито перебуває під впливом уже не алкоголю, а наркотиків. Йому запропонували проїхати на огляд до медустанови. При цьому автомобіліста всіляко залякували, що такий сценарій загрожує йому постановкою на облік у нарколога.

Юристи впевнені, що водія явно схиляли до відмови від огляду. Але чоловік встояв під тиском і погодився пройти медогляд. Однак вже у медустанові здати сечу на аналіз він не зміг через відсутність фізіологічної потреби. У результаті патрульні зарахували це за відмову від огляду і все ж таки склали на нього протокол.

Адвокати зазначають, що такі випадки не рідкість і суд часто помилково приймає сторону поліції. Таким чином багатьох водіїв абсолютно безпідставно штрафують на 17 тисяч та позбавляють прав на рік — саме таке покарання передбачене ст.130 КУпАП.

Але в даному випадку суддя вирішив предметно розібратися в ситуації і з’ясував, що у водія наміру на відмову від огляду не було. Відповідно підстав для притягнення його до адміністративної відповідальності також немає. Водночас у своїй ухвалі суддя встановив зацікавленість і упередженість поліцейських. Наразі щодо них проводиться службова перевірка.