Правила дорожнього руху в Україні визначають ряд несправностей автомобілів, які забороняють їх експлуатацію. На жаль, не всі водії дотримуються цих правил, вважаючи за краще ігнорувати ризики, пов’язані з експлуатацією своїх транспортних засобів з порушеннями.

Патрульна служба, наділена відповідними повноваженнями, може стягувати штрафи за найпоширеніші порушення і навіть вилучати водійське посвідчення на строк до шести місяців. Серед порушень, які можуть призвести до штрафів, є водіння з несправними габаритними вогнями, пише Avtosota.

Виявити таких порушників відносно просто, особливо в темну пору доби. Відповідно до ч. 1 ст. 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), водіям, які керують автомобілем з несправними габаритними вогнями, загрожує штраф у розмірі 340 гривень. У разі повторного порушення протягом року, водійське посвідчення може бути вилучено на строк від трьох до шести місяців.

Правила дорожнього руху в Україні однозначно диктують, що кожен водій несе відповідальність за забезпечення належного експлуатаційного стану свого транспортного засобу перед виїздом на дорогу. Однак водіям може бути складно перевірити стан кожної лампочки під час руху. Якщо лампочка перегоріла під час поїздки, це не є адміністративним правопорушенням. Тим не менш, водій повинен вжити негайних заходів для усунення несправності.

Якщо габаритні вогні виходять з ладу під час руху і водій не знає про це, це не є адміністративним правопорушенням. Натомість, це дає можливість швидко вирішити проблему. У таких випадках будь-які штрафи, накладені правоохоронними органами, вважатимуться необґрунтованими і підлягатимуть скасуванню у встановленому законом порядку.