Україна стикається з важливим викликом щодо стану своєї мостової інфраструктури, оскільки останні дані Комісії з перевірки стану мостових споруд свідчать, що аж 25% мостів країни перебувають у критичному стані. Це означає, що ці споруди є непрацездатними або можуть функціонувати обмежено. Це неабияка загроза для безпеки та розвитку національної інфраструктури.

Телеграм-канал “Mind tweet” з приводу цього питання запустив інформаційну кампанію, повідомляє «АвтоГІД».

Звіти Комісії розкривають, що проблема стану мостів далеко не вирішена. 24% всіх перевірених мостів показали тривожні результати. Тобто, понад чверть мостів виявилися або непрацездатними, або мають серйозні обмеження у функціонуванні. Ця інформація вимагає негайних заходів.

Комісія вже пропонує кілька шляхів розв’язання цієї проблеми:

Огляд мостів без інформації: запропоновано делегувати балансоутримувачам обов’язок проводити огляд мостів, щодо яких немає достатньої інформації про технічний стан. Це допоможе встановити реальний стан і вчасно вжити заходи.

Протиаварійні заходи: важливим кроком є розробка комплексу протиаварійних заходів. Це дозволить запобігти можливим аваріям та забезпечити безпеку на мостах.

Передача функцій Агентству відновлення: для мостів державного значення, розглядається можливість передачі функцій замовника та балансоутримувача мостів до Агентства відновлення. Це сприятиме централізованому та ефективному управлінню.

Аналітична експертна система управління мостами (АЕСУМ): для розробки планів щодо будівництва та утримання мостів пропонується використовувати АЕСУМ. Ця система допоможе розробити стратегії, які ґрунтуються на аналізі даних та експертному знанні.

Олександр Кубраков, очільник Комісії, зауважив, що ситуація є серйозною, оскільки більше третини балансоутримувачів мостів не мають достовірної інформації про стан своїх споруд. Це свідчить про недостатню увагу до цього важливого аспекту інфраструктури.