На передовій, крім боєприпасів та військової техніки, велике значення мають і звичайні автомобілі, які забезпечують доставку ресурсів і пересування військових по лінії фронту. Все ж, жорсткі умови спричиняють надзвичайно високий рівень зношеності, і більшість цивільних автівок не витримують іспиту часу та ворожого вогню.

Серед цього хаосу життя і смерті, виникають справжні легенди – автомобілі, які не вгинаються під тиском тяжких обставин. Один із таких героїв – пікап Mazda BT 50, який став справжнім символом виживання та стійкості на військовому фронті.

Військова доля цього автомобіля розпочалася в травні 2022 року, коли він потрапив до п’ятої Слобожанської бригади Нацгвардії, пише «АвтоГІД». Це було звичайне авто, яке віддано волонтерами, щоб підтримати воїнів. Авто прийшло на фронт у своєму цивільному вигляді, навіть без перефарбування. Але з часом воно здобуло позивний “Франкенштейн”, що відображає його неймовірну здатність до відновлення та життєздатність навіть після серйозних травм.

Справжній тест на виживання став випробуванням вогню і бойової дії. Мінування, снаряди “Градів”, “Гвоздик” та інших ворожих систем, навіть обстріли – цей пікап пережив все. Він витримав навіть мінне поле, коли касетний боєприпас виштовхнув життєвий простір навколо нього в мінному ареалі. І навіть після такого важкого випробування “Франкенштейн” продовжував свій бойовий шлях.

Навіть у стільки жорстких умовах, на передовій воїни знайшли час і можливість відновлювати цей пікап. Ключові вузли та агрегати були ремонтовані та замінювані, а кузов практично не ремонтувався, оскільки нові отвори з’являлися майже щодня. Власні воїни вже називають цей автомобіль символом військової мужності та незламності, свідченням про те, що навіть у найважчих обставинах людська винахідливість та воля можуть перемогти будь-які випробування.