Основне призначення антифризу – охолоджувати двигун автомобіля. Циркулюючи по системі охолодження, рідина відбирає тепло від нагрітих деталей двигуна і віддає його повітря через радіатор.

Раніше для цього використовувалась звичайна вода. Але її основний недолік – висока температура замерзання. Заміна антифризу грає ключову роль в забезпеченні надійної роботи автомобіля, але далеко не всі змінюють його часто, а використовують роками. Gazeta.ua розповість, що буде з машиною, якщо довго не міняти антифриз.

Коли потрібно міняти антифриз

Як усі технічні рідини, антифриз має властивість старіти – втрачає згодом свої якості. Старий склад гірше виконує своє основне завдання – відводить тепло від двигуна. Крім того, в ньому накопичуються забруднення, які можуть засмічити канали в двигуні або трубці радіатора. Все це загрожує перегрівом двигуна. В результаті можна «влетіти» на ремонт.

Виробники автомобілів рекомендують заміну антифризу через певні часові інтервали, які вказані в керівництві по експлуатації машини. Зазвичай це треба робити кожні 2-5 років, залежно від типу антифризу.

Іноді доводиться замінювати антифриз поза регламентом, наприклад, при ремонті системи охолодження, заміні радіатора або водяного насоса. Це допоможе запобігти змішуванню різних типів рідини, що може негативно вплинути на ефективність охолодження.

Що буде з машиною, якщо 10 років не міняти антифриз

Якщо ви не змінювали антифриз в системі охолодження протягом 10 років, це може призвести до ряду серйозних проблем і пошкоджень, які негативно позначаться на роботі автомобіля.

Через це може перегрітися двигун, адже антифриз служить для регулювання його температури. Якщо він втрачає свої властивості або забруднюється, це може призвести до серйозних пошкоджень двигуна і навіть поломки.

Якщо антифриз старий, корозія почне руйнувати металеві деталі, такі як радіатор, водяний насос та багато інших компонентів. Тому, може статися витік і пошкодження системи охолодження.

Також старий антифриз може втратити свої властивості і перестати ефективно захищати двигун від замерзання в холодних умовах. Заморожена охолоджуюча рідина викликатиме тріщини і пошкодження в системі охолодження.

З плином часу антифриз може накопичувати в собі осад і забруднення. Це може призвести до утворення відкладень в радіаторі та інших компонентах системи охолодження, що знизить їх ефективність.

В цілому, неувага до рівню антифризу і його заміні може підвищити ризик виникнення поломок і неполадок, що своєю чергою може спричинити серйозні ремонтні роботи і значні витрати.

Як зрозуміти що закінчується антифриз

  • Рівень в розширювальному бачку

Найбільш очевидний спосіб визначити, чи закінчується антифриз, — це перевірити рівень у розширювальному резервуарі охолоджуючої рідини. У більшості автомобілів бачок прозорий, що дозволяє бачити рівень рідини. Якщо він значно нижче норми, – це може свідчити про витік або недостатнє заповнення.

  • Перегрів двигуна

Якщо ви помічаєте, що температура двигуна починає різко підвищуватися, а індикатор перегріву на панелі приладів горить, це може бути ознакою нестачі антифризу.

  • Підтікання та плями на землі

Якщо під автомобілем з’являються сліди антифризу або ви помічаєте вологі плями під машиною, це може вказувати на витік охолоджуючої рідини. Перевірте область під автомобілем, щоб переконатися, що це антифриз.

  • Зміни в роботі системи опалення

Внутрішнє опалення автомобіля зазвичай використовує антифриз для передачі тепла. Якщо ви помічаєте, що воно працює менш ефективно, ніж зазвичай, або повітря стало холодніше, це може вказувати на проблему з рівнем антифризу.