З приходом осені водіям настав час задуматися про підготовку машини до холодів. Як це зробити і на що насамперед варто звернути увагу, розповіли автоексперти.

Кузов та фарба

Потрібно дуже добре оглянути кузов автомобіля та лакофарбове покриття автомобіля. Якщо після літа там помічені механічні пошкодження та відколи фарби, потрібно позбутися їх.

Можна використовувати підручні засоби: зафарбувати «олівцем» у колір автомобіля або локально фарбою за тоном. Проблема в тому, що восени ситуація може посилитись, тоді витратити доведеться набагато більше грошей.

Пильовики

Поки що на вулиці сухо, навіть негерметичні пильовики ШРКШ, кульових опор або рульових наконечників нехай не повною мірою, але все ж таки перешкоджають забруднення.

Але восени із затяжними дощами та глибокими калюжами все змінюється. Вода із брудом швидко проникає через тріщини у гумових чохлах і шарніри виходять з ладу. Тому на початку осені обов’язково перевірте стан пильовиків.

Акумулятор

Після спекотного сезону обов’язково проконтролюйте рівень електролітів у банках. Ця порада для тих, у кого обслуговується батарея. Якщо електроліту мало, долийте дистильовану воду.

Перевірте напругу на клемах АКБ. Якщо вона нижча за 12,5 В (а батареї вже 4-5 років), є сенс купити новий акумулятор, тому що зиму, швидше за все, не переживе.

Фари

Запотівання фар і замерзання концентрату, що накопичився, в майбутньому призведе до окислення контактів, виходу з ладу ламп. Більше того, можуть руйнуватися відбивачі оптики. Найчастіше причина запітніння фар та ліхтарів – негерметичність корпусів.

Двірники

Поміняйте склоочисники. Цього літа стояла сильна спека, тому крайки двірників, напевно, деформувалися. Простежте за тим, як працюють щітки «двірників».

Вони не повинні залишати на склі перепустки, не повинні смикатися під час роботи. В іншому випадку, на вас чекає їх швидка кончина. Крім того, щоб вода швидше сходила зі скла, експерти рекомендують обробити їх складом «Антидощ».