Нещодавно в Києві було виявлено дуже рідкісний на сьогодні автобус – «Таджикистан-3205». Фото машини опубліковали на сторінці Old Car Service у Фейсбуці. Судячи з напису на табличці за лобовим склом, він використовувався організацією «Київнерудпром». На сьогоднішній день машина не на ходу і потребує серйозної реставрації, пише «Автоцентр».

У свій час автобуси «Таджикистан-3205» можна було зустріти на вулицях Києва у нормальному робочому стані. Так, ще в 80-х роках. містом роз’їжджав службовий автобус із крутим номерним знаком – комбінація цифр 3377. Судячи з таблички, він належав виробничому об’єднанню «Вимірювач». А наприкінці 90-х у столиці працював і інший автобус.

Ще один «Таджикистан-3205» у ті роки можна було зустріти біля Центрального залізничного вокзалу в Києві (нижнє фото). Судячи з номерних знаків, він мав прописку у місті Хмельницькому. На табличці, як видно на фото, вказано і маршрут слідування – районний центр Стара Синява.

Історія автобусів марки «Таджикистан» походить від 1960 року. Тоді на авторемонтному заводі у місті Чкаловську (нині – Бустон) розпочали виробництво моделі «Таджикистан-1». Машина на шасі ГАЗ-51 була фактично копією литовської моделі КАГ-3, яку випускали в Каунасі. Салон був розрахований на 30 пасажирів, місць для сидіння – 23. 1970 року розпочався випуск модернізованої моделі – «Таджикистан-2». Базою для нього стала потужніша вантажівка – ГАЗ-53А.

А 1976 року було вирішено виробляти автобуси потужніші та міцніші – «Таджикистан-5». Вони мали шасі ЗІЛ-130 із двигуном 150 к. с. Салон мав 25 місць для сидіння, а загальна пасажиромісткість сягала 42 осіб. 1982 року машину дещо вдосконалили і дали їй нове ім’я – «Таджикистан-3205». Вона випускалася приблизно до 1991 року. А потім за умов розпаду «союзу» підприємство повернулося до ремонту автомобілів.