Україна розпочала комплексну ревізію процесу техогляду транспортних засобів з метою його спрощення та посилення заходів проти потенційного шахрайства з боку водіїв.

Починаючи з 4 вересня впроваджені значні зміни, які ознаменують нову еру в техогляді автомобілів в країні, пише Avtosota. Ці трансформаційні зміни полягають у запровадженні “електронного протоколу” – цифрового реєстру, який має на меті переосмислити спосіб проведення та реєстрації техоглядів транспортних засобів, забезпечивши прозорість та ефективність.

В Україні вимога про проходження техогляду не поширюється на всі транспортні засоби, а застосовується вибірково на основі певних критеріїв.

Наступні категорії транспортних засобів зобов’язані проходити технічний огляд:

 1. Великі вантажівки, які експлуатуються більше одного року.
 2. Автобуси, які експлуатуються більше двох років.
 3. Пасажирські та вантажні транспортні засоби масою до 3,5 тонн, які експлуатуються понад два роки.
 4. Легкові автомобілі, що використовуються для надання послуг таксі більше двох років.
 5. Колісні трактори, що були в експлуатації понад два роки.
 6. Спеціалізовані автотранспортні засоби.
 7. Колісні транспортні засоби, призначені для перевезення небезпечних вантажів.

Майбутні зміни в процедурі проходження техогляду в Україні стосуються впровадження “Е-протоколу”. У цьому електронному сховищі зберігатимуться найважливіші дані, включаючи дату, час і результати кожного техогляду. Крім того, буде створено електронну копію протоколу перевірки, що слугуватиме офіційно визнаним документом.

У Головному сервісному центрі МВС підкреслюють, що електронний протокол сприятиме ефективному пошуку даних про перевірку, що відповідає принципам безпаперового цифрового розвитку.

Для подальшого зміцнення цілісності процесу перевірки буде запроваджено відеофіксацію, хоча і з затримкою на шість місяців, що залежить від завершення воєнного стану в Україні. Відеофіксація дозволить повністю задокументувати перевірку конструкції та технічних компонентів транспортного засобу, що практично унеможливить фальсифікацію результатів техогляду або проходження фіктивного техогляду непоміченим.

Вартість техогляду в Україні варіюється залежно від категорії транспортного засобу. Якщо для власників легкових автомобілів вона є відносно доступною, то для більших транспортних засобів, зокрема вантажівок, вона стає дедалі дорожчою.

Вартість техогляду виглядає наступним чином:

 • Легкові автомобілі: від 1 120 грн.
 • Автобуси вагою понад 5 тонн: від 1 340 грн.
 • Вантажні автомобілі вагою понад 12 тонн: Від 1 440 грн.
 • Причепи вагою до 10 тонн: від 1 120 грн.
 • Причепи вагою понад 10 тонн: до 1 320 грн.

Для успішного проходження техогляду фізичні та юридичні особи повинні подбати про наявність необхідної документації. Конкретний перелік необхідних документів може відрізнятися залежно від призначення, типу та форми власності транспортного засобу. Тому ретельне ознайомлення з цими передумовами заздалегідь є дуже важливим.

Обов’язковими документами для проходження техогляду є:

 1. Паспорт громадянина України (для представників).
 2. Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу.
 3. Довіреність на проходження техогляду (для фізичних осіб).
 4. Копія свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи (для юридичних осіб).