Кухонну хімію, яка відмиває жир на тарілках та сковородах, нерідко використовують автомобілісти. Вони додають її в силовий агрегат і навіть хвалиться тим, що двигун почав працювати краще.

Експериментатори пишуть, що після таких процедур перестають стукати гідрокомпенсатори, двигун починає працювати тихіше та м’якше. Та й від нагару він очищується.

Важливо відзначити, що регулярне обслуговування агрегатів старих автомобілів є необхідним, оскільки з часом вони піддаються утворенню відкладень і відкату. Ці відкладення можуть блокувати канали, через які проходить олива, і призводити до проблем з рухом поршневих кілець. Це може призвести до їхнього залягання і втрати рухливості, що в свою чергу призводить до появи задирів на стінах циліндрів. Додаткові показники проблем включають підвищену витрату пального і втрату моторної оливи.

Щоб від миючого засобу був хоч якийсь ефект, кількох крапель недостатньо. У заливну горловину треба додати близько 100 грамів «очисника». Тоді двигун дійсно починає тихіше і м’якше працювати. Але варто проїхати кілька кілометрів, як усе повертається у вихідний стан.

Висновок: не варто заливати у двигун авто будь-що. Цей спосіб буде корисний хіба що для «перекупів». В інших випадках кухонну хімію треба використовувати за призначенням, інакше двигун може вийти з ладу завчасно.