Мікроавтобус ЛАРЗ-977 – чудова частина історії автомобілебудування, відома своїм виробництвом в Україні у 1960-ті роки. Цей мікроавтобус, побудований на шасі «Волга» ГАЗ-21, є унікальним варіантом класичного РАФ-977 «Латвія». Незважаючи на подібність до останньої, українська версія мала відмінні елементи дизайну, особливо грати радіатора.

ЛАРЗ-977 випускався у різних конфігураціях, включаючи вантажну та пасажирську версії на 9–11 місць, пише Hyser. Оснащений 2,4-літровим 75-сильним двигуном у парі з 3-ступінчастою механічною коробкою передач, він міг розвивати максимальну швидкість 115 км/год. Цей мінівен довжиною 4,9 метра знайшов застосування на транспортних підприємствах і навіть у поліції.

Ця частина української автомобільної історії є свідченням внеску країни у світ виробництва мікроавтобусів. Цікаво, що виробництво мікроавтобусів в Україні налічує сторіччя, що наголошує на неминучій спадщині автомобільної промисловості країни та її ролі у формуванні історії транспорту. Виявлення таких менш відомих автомобілів поповнює багату картину світової автомобільної спадщини.

Важливо відзначити, що це може сказати багато про що, оскільки даний автомобіль вироблявся в Україні понад 60 років тому. Так, він справді дає розуміння про те, як виглядав перший український мінівеєн із 60-х років.