Президент ЄК Урсула фон дер Ляєн висловила занепокоєння тим, що технології виробництва акумуляторів у Китаї мають штучно занижені ціни завдяки значним державним субсидіям.

Це призвело до того, що на світових ринках з’явилася величезна кількість доступних азійських електромобілів, пише Avtosota.

Демпінг?

Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн оголосила, що ЄК розпочинає розслідування цих субсидій, оскільки вони спотворюють європейські ринки.

Економіст Ерік Хайманн з Deutsche Bank Research звертає увагу на боротьбу європейської, зокрема німецької, автомобільної промисловості на китайському ринку. Він вважає, що в сегменті масового ринку німецькі автомобільні бренди зіткнуться з жорсткою конкуренцією, в першу чергу з боку китайських виробників.

У середньостроковій перспективі малоймовірно, що Німеччина поверне собі статус світового лідера у виробництві автомобілів.
Отже, утримувати заводи в Німеччині стає все менш економічно доцільно. Таким компаніям, як Volkswagen і Daimler, можливо, доведеться здійснити значні структурні зміни, щоб адаптуватися до цього мінливого ландшафту.

Цілком ймовірно, що ці виробники змістять свій фокус у бік розкішних моделей, що вимагатиме значного скорочення їхньої нинішньої робочої сили. Останніми роками німецькі автовиробники все більше наголошують на виробництві автомобілів преміум-класу, що може стати більш стійким шляхом розвитку на висококонкурентному світовому ринку.