Різке зростання цін на пальне спонукає все більше українців пересідати на мопеди як на свій улюблений вид транспорту. Ця тенденція особливо помітна в сільській місцевості та районних центрах, де не лише молодь, а й люди похилого віку використовують мопеди як життєздатний засіб пересування.

Проте значна частина населення залишається необізнаною про потенційні правові наслідки, пов’язані з керуванням мопедом без необхідних водійських прав. Занепокоєння виходить за рамки простих штрафів, оскільки конфіскація мопеда також є реальною можливістю.

Щоб підкреслити серйозність ситуації, можна навести приклад нещодавнього інциденту з водієм мопеда, який слугує застереженням. Він був оштрафований на значну суму в 40 800 гривень і отримав п’ятирічну заборону на керування транспортним засобом, що є вражаючим покаранням. Таке суворе покарання було накладено через те, що водій керував мопедом без обов’язкового посвідчення водія категорії “А1”, пише Avtosota.

Юристи наголошують, що реєстрація мопеда є обов’язковою, незалежно від того, чи призначений цей транспортний засіб для їзди по місцевих дорогах, чи по національних автомагістралях. Наявність посвідчення водія категорії “А1” є основною передумовою для законного керування мопедом.

Особам, які мають посвідчення водія категорії B, C або A, заборонено керувати мопедом. Порушники цієї вимоги закону можуть зіткнутися з серйозними наслідками, включаючи значні штрафи та втрату прав на керування мопедом.

Відповідно до статті 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення, керування мопедом без необхідної категорії “А1” може призвести до штрафу в розмірі 3400 гривень. Повторне порушення протягом року, як передбачено частиною 5 тієї ж статті, може призвести до ще більш суворих покарань, включаючи штраф від 40 800 грн. з позбавленням права керування на строк від 5 до 7 років.

Наслідки керування мопедом без відповідної категорії прав є очевидними. Всім операторам мопедів слід ознайомитися з вимогами законодавства та старанно їх дотримуватися, щоб уникнути цих суворих покарань. Це не лише питання дотримання вимог законодавства, але й запорука особистої безпеки та благополуччя інших учасників дорожнього руху.