Багато позашляховиків відрізняються високою надійністю, але деякі з них страждають від проблем з двигуном, які можуть залишити вас у скрутному становищі.

Позашляховик – це відмінний автомобіль для сім’ї, в якому багато місця та комфорту, достатньо місця для вантажу, а за потреби можна причепити причіп. Ніхто не може заперечувати, наскільки затребувані ці автомобілі, і завдяки такій високій популярності існує безліч крутих позашляховиків, що виділяються на дорозі, а також безліч розкішних авто, які прослужать довгі роки.

Однак популярність не обов’язково означає надійність усіх марок та моделей. Найменше хочеться придбати позашляховик, у якого виникли проблеми з двигуном і який залишив вас на узбіччі шосе. Загалом ці авто є надійними, особливо ті, що виробляються, наприклад, компанією Toyota.

Однак серед автомобілів американських автоконцернів є чимало тих, які схильні до проблем, зокрема, з двигуном. Використовуючи дані про надійність, зібрані JD Power, інформацію Національної адміністрації безпеки дорожнього руху (NHTSA), Vehicle History, Car Complaints, а також досвід власників Consumer Reports, Edmunds і Kelley Blue Book, портал Avtosota склав список деяких американських позашляховиків з ненадійними двигунами.

10. 2018 Jeep Compass (рейтинг надійності JD Power 64)

Jeep Compass відноситься до сегменту малих позашляховиків і є міцною машиною з широкими можливостями. Він випускається з 2007 року і зараз продається в другому поколінні. Модель 2018 Compass відноситься до ранніх моделей другого покоління і має деякі моменти, які потрібно знати про Jeep Compass 2018 модельного року.

На жаль, Compass просто не дуже надійний. По-перше, він отримав 64 бали за надійність від JD Power. По-друге, NHTSA на нього подано 679 скарг, з яких 361 пов’язані з проблемами двигуна і 235 – з електрикою. Також є 6 відкличних кампаній, одна з яких пов’язана з несправністю масляного насоса, що призводить до зупинки двигуна. Відключення двигуна під час руху також є однією з найсерйозніших проблем Compass, згідно з даними Car Complaints. У Vehicle History зазначається, що проблеми цієї моделі включають “надмірну витрату олії”, яка призводить до “зупинки двигуна”. Крім того, на сайті Edmunds різні власники коментують проблеми з двигуном у своїх Compass і дають йому оцінку 2,8 із 5 зірок.

9. 2013 Ford Explorer (рейтинг надійності JD Power 68)

Ford – одна з найпопулярніших марок в автомобільній промисловості. На ринку представлені одні з найнадійніших, стильних, доступних та комфортабельних позашляховиків. Модель Explorer є хорошим прикладом великого трирядного позашляховика, що має високі можливості та великий внутрішній простір. Однак є деякі моменти, які необхідно знати перед покупкою Ford Explorer. Один з них полягає в тому, що деякі модельні роки мають безліч проблем з двигуном, і Explorer 2013 випуску належить до таких.

За даними HNTSA, з 1662 скарг на Ford Explorer 2013 201 припадає на проблеми з двигуном, 121 – на проблеми з електрикою, 116 – на паливну систему і 101 – на трансмісію. Власники на сайті Consumer Reports також наголошують на серйозні проблеми з двигуном: одна людина заявила, що “при пробігу 15000 кілометрів знадобився новий двигун”. У Vehicle History також зазначається, що “на Explorer 2013 надходить більше скарг від власників, ніж на інші повнорозмірні позашляховики, і він є поганим вибором для покупців”. Це може пояснити, чому він отримав лише 68 балів за надійність від JD Power.

8. 2015 Jeep Cherokee (рейтинг надійності JD Power 63)

Хоча деякі водії можуть стверджувати, що Jeep Cherokee 2023 року випуску краще за будь-який сучасний середньорозмірний позашляховик, не можна сказати те ж саме про окремі старі версії.

Так, Jeep випускає одні з найпотужніших позашляховиків на ринку, але можливості не дорівнюють надійності. Йдеться про Jeep Cherokee 2015 року. Він має труднощі з надійністю в багатьох областях, тому отримав лише 63 бали від JD Power.

Однією з найсерйозніших проблем Cherokee 2015 року є трансмісія, за якою слідує двигун, згідно з даними сайту Car Complaints, на сторінці якого для цієї моделі Cherokee стоїть штамп “ТІКАТИ ЯК ВІД ЧУМИ”. Крім того, за даними NHTSA, із 1500 скарг 879 припадає на трансмісію і 315 – на двигун. Також на цю модель є 4 відкличні кампанії, одна із яких пов’язана із загорянням моторного відсіку. Крім того, у Vehicle History зазначено, що “однією з найбільш поширених проблем Jeep Cherokee 2015 є витік масла” і що власники повідомляють про “витік масла з прокладок, розташованих по всьому моторному відсіку”.

7. 2015 Chevrolet Tahoe (рейтинг надійності JD Power 71)

Як автовиробник, Chevrolet випускає, зазвичай, багато надійних автомобілів, включаючи позашляховики. Але вони нічим не відрізняються від будь-якої іншої автомобільної компанії, у них є свої гарні та погані модельні роки. Незважаючи на популярність позашляховика в Америці, перед покупкою Chevrolet Tahoe необхідно знати кілька моментів, і 2015 рік не найвдаліший для Tahoe з точки зору надійності.

Tahoe 2015 випуску має довгий список проблем, про що свідчать 570 скарг, зареєстрованих в NHTSA. Звичайно, багато з них стосуються гальмівної та електричної систем, проте є 35 скарг на двигун, 38 – на трансмісію та 37 – на паливну систему. Але ще більший занепокоєння викликають 16 відкличний кампаній на цю модель і попередження “НЕ СІДАТИ ЗА КЕРМО ЦЬОГО АВТОМОБІЛЯ”, розміщене на сторінці NHTSA. Крім того, власники, за даними Consumer Reports, відзначають проблеми з двигуном, а саме головки циліндрів, що тріснули. Не дивно, що у рейтингу JD Power ця модель отримала лише 71 бал за надійність.

6. 2015 Chevrolet Suburban (рейтинг надійності JD Power 69)

Для великого розкішного позашляховика Chevrolet Suburban пропонує багато місця із трьома рядами сидінь у розкішному інтер’єрі. Дев’ятеро людей та їхній вантаж можуть подорожувати в Suburban як на дорозі, так і поза нею. Яким би не був доброним Chevrolet Suburban, є кілька модельних років, які варто уникати при купівлі автівки.

Suburban 2015 року випуску отримав низьку оцінку надійності за версією JDPower – всього 69 балів. NHTSA налічує 370 скарг на цю модель Suburban, більшість із яких стосуються гальм, проте 31 скарга пов’язана з проблемами двигуна. У Vehicle History також зазначається, що для Chevrolet Suburban 2015 характерні підвищена витрата масла і несправності підйомників клапанів. Споживачі на сайті Edmunds оцінюють цю модель тільки в 2,9 зірки з 5. Крім того, різні власники відзначають у Consumer Reports тріснуту головки блоку циліндрів, вібрацію двигуна, підтікання палива і мастила.

5. 2012 Jeep Grand Cherokee (рейтинг надійності JD Power 71)

З часом компанія Jeep, як і багато інших автомобільних компаній, удосконалювала свої моделі, і сьогодні деякі стверджують, що новий Jeep Grand Cherokee 2023 року випуску на багато років випереджає свого попередника. Все це добре, але якщо ви знаходитесь на ринку старих моделей, то деякі з них просто варто обійти стороною. Наприклад, Grand Cherokee 2012 модельного року – це модель, від якої “покупцям слід триматися подалі”, на думку Vehicle History, яка зазначає, що це “позашляховик із великою кількістю проблем”.

Відносно Jeep Grand Cherokee 2012 р. на сторінці Car Complaints є позначка “Остерігайтеся драндулета“, а також наводяться численні скарги на двигун, що заглох під час руху. Записи NHTSA також свідчать про наявність 1560 скарг. Більшість з них відноситься до електричних систем, проте 260 – до двигуна та 197 – до паливної системи. Крім того, споживачі на сайті Kelley Blue Book повідомляють про різні проблеми з двигуном, а один власник каже, що “величезний недолік у тому, що виходить з ладу розподільчий вал”. JD Power оцінює надійність Jeep Grand Cherokee 2012 як майже середню, набравши 71 бал.

4. 2015 GMC Yukon (рейтинг надійності JD Power 67)

Повнорозмірний позашляховик GMC Yukon – це добротний автомобіль, оснащений безліччю преміальних функцій для розкішної їзди. Він має всі переваги позашляховика високого класу, укладені в міцну раму і володіє великою тяговою потужністю. Незважаючи на те, що GMC Yukon нам дуже подобається, деякі моделі страждають від проблем із двигуном.

Візьмемо, наприклад, GMC Yukon 2015 року випуску. За даними JD Power, він отримав низьку оцінку надійності – 67 балів. NHTSA зазначає 497 скарг. Більшість із них пов’язана із зовнішнім освітленням, проте є 22 скарги на проблеми з двигуном та 41 скарга на трансмісію. Крім того, на цю модель є 10 відкличних кампаній, одна із яких пов’язана з перегріванням компонентів вихлопної системи, що може призвести до займання двигуна. Крім того, власники на сайті Edmunds повідомляють про проблеми з двигуном: “Зовсім недавно зламалася пружина клапана, що призвело до розбору та відновлення двигуна”. Аналогічним чином, власники на сайті Consumer Reports відзначають проблеми з прокладкою головки блоку циліндрів, несправності масляного насоса, витоки мастила, заклинювання головки блоку циліндрів і стукіт у двигуні.

3. 2013 Ford Escape (рейтинг надійності JD Power 68)

Компактний позашляховик Ford Escape пропонує дуже багато для своїх розмірів та є популярним “маленьким” автомобілем. Однак є кілька моментів, які необхідно знати перед покупкою Ford Escape, наприклад, нова конструкція трансмісії та двигуна в 2013 р., яка скоротила термін служби автомобіля майже вдвічі.

На сторінці Car Complaints для моделі Escape NHTSA реєструє 2358 скарг на цю модель, з яких 1126 стосуються проблем із двигуном, а 347 – з трансмісією. Список проблемних місць дуже великий, щоб привести його тут. Крім того, на цій моделі є 17 відкличних кампаній із попереджувальною наклейкою “ТЕРМІНОВО: НЕ КЕРУЙТЕ ЦИМ АВТОМОБІЛЕМ” у зв’язку з несправністю паливопроводу в моторному відсіку. Крім того, різні власники на сайті Consumer Reports скаржаться на витік охолоджувальної рідини, несправність водяного насосу, проблеми з прокладкою головки блоку циліндрів і перегрів двигуна. JD Power оцінює його надійність у 68 балів, а власники на сайті Edmunds дають йому лише 3,5 зірки з 5.

2. 2014 Dodge Durango (рейтинг надійності JD Power 73)

Dodge – марка, добре відома в автомобільному світі завдяки таким потужним автомобілям, як Dodge Charger та Dodge Challenger, а також популярним пікапам, таким як Dodge Ram 1500. Тому, коли йдеться про позашляховики, можна очікувати того ж самого. Durango – це пропозиція компанії Dodge у сегменті позашляховиків, і деякі кажуть, що Dodge Durango – це замаскований м’яз-кар, інші з цим не згодні. В цілому, Durango відрізняється гарною надійністю, проте деякі моделі не такі хороші, як інші, і схильні до проблем з двигуном.

Наприклад, Durango 2014 випуску отримав 74 бали за надійність від JD Power. NHTSA реєструє 698 скарг на цю модель, більшість з яких стосуються електричних систем та зовнішнього освітлення, але є 69 скарг на проблеми з двигуном та 41 скарга на трансмісію. Car Complaints також зазначає, що однією з найсерйозніших проблем Durango 2014 є двигун, що хлохне під час руху. Аналогічним чином, власники на сайті Consumer Reports відзначають проблеми зі стукотом у двигуні, витіканням олії та охолоджувальної рідини і відмовою водяного насоса.

1. 2012 Jeep Wrangler (рейтинг надійності JD Power 69)

Незважаючи на те, що про новий Jeep Wrangler можна розповісти багато цікавого, варто відзначити, що репутація Wrangler у плані надійності, м’яко кажучи, є сумнівною. З роками він став кращим, проте старі моделі страждають від деяких реальних проблем, що робить їх не такими вже й надійними. Якщо говорити про можливості, то Wrangler володіє ними надміру, але що стосується надійності, то це зовсім інше питання.

Jeep Wrangler 2012 отримав від JD Power рейтинг надійності всього 69 балів. У Vehicle History ця модель записана як носій проблем з двигуном і говориться, що “цей рік слід уникати через велику кількість проблем”. За даними NHTSA, на цю модель подано 781 скаргу, більшість з яких пов’язані з проблемами трансмісії, але серед інших є 160 скарг на проблеми з двигуном.

Аналогічно, Car Complaints відзначає проблеми з двигуном як одну з тих, що найчастіше зустрічаються, а також необхідність заміни головки блоку циліндрів як одну з найсерйозніших проблем для Wrangler 2012 року, поряд із двигуном, що глохне під час руху.