З’явилися результати дослідження про безпеку дорожнього руху, яке особливо актуальне як для водіїв, так і для пішоходів. Дуже важливо розуміти різні елементи, які впливають на здатність водія ефективно керувати транспортним засобом.

Статистика аварій дає уявлення про те, чому певні моменти можуть виявитися надзвичайно небезпечними.

Одна з європейських академій, що спеціалізується на вивченні людської поведінки, визначила ранок як найнебезпечніший час для водіння, пише Avtosota.

Дослідники та експерти з сонології зосередили свою увагу на ранкових годинах, особливо після четвертої ранку. Сомнологія, наука про сон та його вплив на організм людини, пролила світло на ризики в цей час.

Експерти, такі як Майкл Пат, поділилися цим відкриттям. За їхніми словами, період після четвертої години ранку становить найбільший ризик під час керування автомобілем через накопичену сонливість, яка може суттєво підірвати здатність до безпечного водіння.

Сонливість є важливим фактором, що ставить під загрозу безпеку водіння, впливаючи на швидкість реакції та концентрацію уваги.

Як з цим боротися

Щоб зменшити ці ризики, експерти рекомендують водіям робити періодичні перерви під час тривалих поїздок, щоб відновити сили та зменшити ймовірність виникнення небезпечних ситуацій на дорозі.

Для тих, хто не може зупинитися для відпочинку під час подорожі, корисною порадою буде жувальна гумка. Вона може допомогти підвищити мозкову активність і зберегти концентрацію уваги за кермом, забезпечуючи корисну стратегію для підвищення пильності під час тривалих поїздок. Будьте обережними та уважними на дорогах, ставлячи на перше місце безпеку для себе та інших.