З 1 жовтня набуває чинності обов’язок, передбачений Правилами дорожнього руху, який полягає в обов’язковому вмиканні ближнього світла фар для водіїв.

Згідно з пунктом 9.8 Правил дорожнього руху, з 1 жовтня по 1 травня, поза межами населених пунктів, всі механічні транспортні засоби повинні мати включені денні ходові вогні. У випадку, якщо вони відсутні в конструкції транспортного засобу, то повинне бути вмкнене ближнє світло фар. Ця вимога діє цілодобово, навіть вдень, уточнює SUV News.

Головною метою цього правила є забезпечення додаткового видимості транспортного засобу, особливо в умовах обмеженої видимості восени та взимку. Це може сприяти запобіганню дорожньо-транспортним пригодам.

Щодо відповідальності за порушення вимоги пункту 9.8 Правил дорожнього руху, то вона не є єдиною. У практиці деякі правоохоронці можуть посилатися на норму частини 2 статті 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Зазвичай порушників притягують до адміністративної відповідальності за користування зовнішніми освітлювальними приладами або попереджувальними сигналами при початку руху чи зміні його напрямку, а також за використання цих приладів або їх переобладнання з порушенням вимог відповідних стандартів. Стягується штраф у розмірі 425 гривень за такі порушення.