Британське видання Whatcar.com спільно зі страховою компанією MotorEasy склали нові списки найнадійніших кросоверів на вторинному ринку. Для цього вони провели опитування серед 25 тисяч власників таких машин.

Водіїв просили розповісти про проблеми, які вони виникли за останні 24 місяці експлуатації авто. На основі цих даних експерти склали рейтинг найнадійніших моделей на ринку автомобілів з пробігом. Всі вони зараз продаються в Україні, а деякі стабільно користуються високою популярністю, пише MMR.

Kia Soul (2014-2019)

Найнадійнішим кросовером за результатами дослідження було визнано корейського Kia Soul. За два роки жоден власник цієї моделі не зіткнувся з проблемами з машиною. Йдеться про автомобіль, який випускався з 2014 до 2019 року.

Suzuki Vitara (2015 – н.ч.)

Японський кросовер Suzuki Vitara посів друге місце у рейтингу надійності. Проте без проблем тут не обійшлося. Так, 6% власників цього автомобіля поскаржилися на несправність у машині. Найчастіше вони були пов’язані з роботою мультимедійної системи та навігації. При цьому ці проблеми дозволили експлуатувати кросовер, а їх усунення в сервісних центрах не зайняло багато часу: приблизно один день.

Kia Sportage (2016-2021)

Першу трійку найнадійніших кросоверів за результатами опитування власників став популярний в Україні Kia Sportage. За минулі 24 місяці проблеми з цією машиною виникли 13% респондентів. Найпоширеніша скарга – проблеми з кузовом. Також у сервісні центри власники корейського кросовера були змушені звертатись через підвіску машини. Незважаючи на несправності, всі автомобілі змогли доїхати до СТО самостійно, без допомоги евакуатора. Найчастіше усунення проблем зайняло добу. Більше того, майже всі машини потрапили під гарантійний ремонт.

Volkswagen Touareg (2010-2018)

Як показало дослідження, проблеми з дорогими крососверами виникають частіше, ніж зі «звичайними». Справа в цілому купі різних систем і електроніки у таких машин. Так, у результаті найнадійнішим преміальним кросовером визнали Volkswagen Touareg другого покоління. Хоча одразу у 21% водіїв до цієї моделі були претензії. Найчастіше у сервіс власники кросовера були змушені звертатися через електрообладнання. Набагато рідше неполадки виникали з гальмівною системою та акумулятором. Ремонт машини зайняв у середньому від дня до тижня.

Volvo XC90 (2002-2015)

Скарги на кросовер Volvo ХС90 виникли лише у 13% респондентів. Власники зазначили, що більшість проблем була пов’язана з електронікою. У 83% випадків їх усунення у сервісі зайняло один день. Решта машин не змогли дістатися до сервісу без допомоги евакуатора і провели там у підсумку більше тижня.

BMW X5 (2013-2018)

На проблеми з надійністю німецького кросовера BMW X5 поскаржилися одразу 31% власників цих машин. У сервісні центри ці автомобілі відправлялися в основному через проблеми з підвіскою та гальмівною системою. Головний недолік – для всіх водіїв ремонт їхніх німецьких кросоверів був платним (гарантія вже не діяла).