В Україні вже незабаром дизельне паливо може подорожчати до 60-63 гривень за літр. Такий прогноз зробив голова мережі АЗС Prime Дмитро Леушкін, повідомляє today.ua.

За його словами, скоро в Європі дизельне паливо коштуватиме 1100 доларів за тонну. Це означає, що в Україні ДП в опті спочатку збільшиться на 4 гривні за літр, а потім це позначиться на роздрібному паливному ринку. До того ж, до цього додасться ще подорожчання на 2 гривні у зв’язку з новим стрибком зростання цін на нафту. В результаті українські мережі АЗС вже скоро, як вважає Леушкін, продаватимуть дизельне паливо за ціною 60-63 грн за літр.

На чому ґрунтується такий невтішний для українських водіїв прогноз експерта? Він звернув увагу на заяву глави американської нафтової компанії Chevron Майка Вірта про те, що нафта цілком може досягти позначки 100 доларів за барель. Вірт підкреслив, що у світі знижуються запаси нафти через зниження її видобутку та збільшення попиту.

Крім того, не слід забувати, що нафтопереробні заводи зараз не можуть випускати дизельне паливо в достатній кількості. З різних причин. Наприклад, від них вимагають більше авіагасу та бензину.

Дмитро Леушкін не виключає, що навесні 2024 року вартість бензину та дизельного палива в Україні досягне позначки 80 гривень за літр. Це станеться, якщо Саудівська Аравія та Росія не почнуть добувати більше нафти, і якщо вона подорожчає більше 100 доларів за барель.

В Україні наразі середня вартість дизельного палива становить 54,25 грн за один літр. За минулий тиждень (з 8 по 15 вересня) вартість ДП в опті збільшилась на 2,25 грн за літр. Бензин А-25 за аналогічний період в опті подорожчав лише на 0,5 грн за літр.

Наразі найдорожче заправка автомобіля дизельним паливом обходиться на Донеччині (в середньому 55,38 грн за літр) та на Чернігівщині (55,17 грн за літр). Найдешевше ДП коштує у Київській та Закарпатській областях – у середньому 53,47 грн за літр та 53,62 грн за літр відповідно.