З кожним роком машини на українських та світових дорогах стають все різноманітнішими. Так, якщо раніше було достатньо розділяти автомобілі на умовно вантажні та легкові, то згодом сюди додалися автобуси, а пізніше у вантажівок, автобусів та легковиків з’явилися ще й додаткові категорії.

Нещодавно в Європейській комісії вирішили в рамках покращення безпеки на європейських дорогах запропонувати додатковий поділ для категорії “В”:

  • B для автомобілів до 1,8 тонни;
  • B+ для авто від 1,8 тонни до 3,5 тонни.

При цьому профільними експертами така пропозиція була сприйнята в багнети. Об’єднання автомобільних організацій зі 146 країн світу FIA Region I, Європейська асоціація автовиробників ACEA та Асоціація міжнародних автоперевізників IRU висловили своє невдоволення запропонованою ініціативою.

Якщо поправку Єврокомісії все ж таки ухвалять, то права нової категорії доведеться отримувати не тільки водіям фургонів та легкого вантажного транспорту, а й водіям електрокарів та кросоверів, які в силу своїх розмірів, як правило, важать понад дві тонни, а в особливих випадках навіть більше ніж 3 тонни.

Поки що поява нової категорії призведе лише до появи додаткового фінансового, адміністративного та практичного навантаження для всіх уже діючих водіїв. Також нова категорія прав спричинить додаткове навантаження на профільні органи, які займаються видачею прав у різних країнах.

Зазначимо, що в Україні існує поділ на категорії “В” та “В1”. Так, для категорії «В» в Україні є два основні критерії: