Водії можуть скористатися послугою утилізації старих та уживаних авто. У Telegram-каналі Головний сервісний центр МВС детально описано, хто та як може скористатися цією послугою, пише «Стіна».

Українці можуть замовити послугу вибракування старих або підтриманих авто після ДТП, якщо транспортний засіб вийшов з ладу та непридатний для використання.

У відомстві повідомили, що потрібно зібрати пакет документів, щоб скористатися послугою:

  • паспорт;
  • ідентифікаційний номер;
  • свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу за наявності;
  • номерні знаки (за наявності).

Вказується, що для водіїв така послуга безоплатна. Її надають у сервісних центрах МВС. Займає процедура один робочий день із моменту подання документів.

Але також наводиться і перелік обставин для відмови у наданні послуги:

  • якщо людина подала неповний пакет документів;
  • в результаті перевірки в Єдиному державному реєстрі транспортних засобів та автоматизованій базі даних про транспортні засоби, що розшукуються, виявилося, що авто знаходиться в розшуку або заарештовано.

Після того, як транспортний засіб буде вибракувано, відновлення реєстрації буде неможливим.

До речі, така послуга також є актуальною й у воєнний час, коли внаслідок російських ворожих атак транспортні засоби українців були пошкоджені або знищені.

Але вони навіть за таких обставин залишаються зареєстрованими за власником, а отже їх необхідно зняти з Державної реєстрації.

До речі, в Україні відбуваються виплати за програмою «ЄВідновлення», в рамках якої можна отримати компенсацію не лише за пошкоджене житло, а й транспортний засіб.