Якщо потрібно терміново прийти у форму, оскільки попереду довга дорога, а вечірка закінчилася всього кілька годин тому, постає питання: як швидко протверезіти в домашніх умовах? І чи це можливо? Відповідь шукав Hyser.

До речі, відразу зазначимо, що не існує панацеї — за 5 хвилин протверезіти неможливо, навіть у спеціалізованій клініці цей процес займає близько 40 хвилин.

  • Науково доведено, що алкоголь виводиться з організму зі швидкістю 0,15 проміле на годину.
  • Наприклад, півлітрова банка пива забезпечить у вашій крові 0,3 проміле. Тобто печінка зможе переробити її повністю за 2 години.
  • Випили 250 мл коньяку? Повна тверезість настане за 8 годин.
  • Випили 0,5 л горілки? Остаточно протверезіти вийде майже за 17 годин.

При цьому не відіграє жодної ролі ні стать, ні зростання, ні вага людини. Вони впливають на швидкість сп’яніння, але не швидкість протверезіння.

І щоб ви не робили, швидше ніяк не вийде, не можна змусити печінку працювати з подвоєною швидкістю. Однак, можна, навіть за наявності алкоголю в крові, трохи підбадьоритися і привести себе до ладу. Скажімо так: ви будете напідпитку, але виглядати більш-менш пристойно.

Найшвидший спосіб протверезіти в домашніх умовах — це стимуляція частин тіла. Потріть вушні раковини (це посилить приплив крові до голови), розімніть ступні. Не зайве, якщо ви почистите зуби або прополоскаєте рот газованою водою.

Крім того, приховати той факт, що людина пила, допоможуть кавові зерна та льодяники. Справді, у процесі жування кавові зерна, лавровий лист, льодяники, зубна паста, жувальна гумка, м’ята, гвоздика, кориця та мускатний горіх здатні абсорбувати незначну кількість етилового спирту у роті.

Інші способи швидко протверезіти:

  1. Пити багато рідини. Рясне питво не знизить градус алкоголю в крові, але допоможе впоратися із зневодненням.
  2. Контрастний душ. Душ не сприяє виведенню алкоголю з організму і ніяк не впливає на стан сп’яніння, але допоможе ненадовго відчути себе бадьоріше.

А тепер про те, що робити не слід:

  • Пити багато кави, оскільки кава дуже виводить рідину з організму;
  • Їсти жирне. З ранку жирна їжа вже нічого не дасть, окрім зайвого навантаження на шлунок, який і так постраждав.
  • Промивати шлунок. Якщо очистити шлунок від алкоголю до того, як він весь потрапив у кров, ви протверезієте набагато швидше. Але якщо він тече по венах, немає нікого сенсу викликати блювотний рефлекс — стане тільки гірше, тому що блювання обезводить ваш організм.