Залишення автомобіля без використання на тривалий період може призвести до розрядки акумулятора, що є загальною проблемою для багатьох власників транспортних засобів, особливо в таких ситуаціях, як ожеледиця, відпустка або періоди обмеженого використання. Щоб зрозуміти, як довго може працювати автомобільний акумулятор без зарядки і як часто заводити автомобіль, щоб не допустити повної розрядки, необхідно враховувати кілька факторів, інформує Hyser.

Місткість акумулятора, що вимірюється в ампер-годинниках (Ач), відіграє вирішальну роль у визначенні того, як довго він може залишатися без розрядки. Нові батареї більшої ємності зазвичай можуть залишатися без використання перед розрядкою.

Поступовому розряду акумулятора сприяють різні фактори, у тому числі природне зношування, забруднення поверхонь акумулятора та потенційні несправності акумулятора. Ці паразитні струми можуть призвести до втрати заряду акумулятора.

Чим довше автомобіль стоїть без експлуатації, тим більша ймовірність розряджання акумулятора. На швидкість розряду впливають такі фактори, як температура, ємність акумулятора та стан електричної системи автомобіля.

Нижчі температури можуть прискорити швидкість розряду. Якщо ви залишите свій автомобіль на відкритій парковці в холодну погоду, акумулятор може розрядитися швидше.

Загальний стан електричної системи автомобіля, включаючи проводку та електронне обладнання, може впливати на швидкість розрядки акумулятора.

Наприклад, нова батарея ємністю 70 Ач із низьким споживанням струму може прослужити без використання близько чотирьох місяців. Однак, якщо акумулятор не новий або споживає більше струму, він може розрядитися лише за 3-4 тижні. В екстремально холодних умовах акумулятор автомобіля може розрядитися лише за 10 днів. Це загальні оцінки, й у окремих випадках можуть відрізнятися.

Хоча деякі водії вважають, що періодичний запуск автомобіля запобігатиме розрядці акумулятора, насправді все не так просто. Запуск автомобіля і робота двигуна на холостому ходу заряджатиме акумулятор дуже повільно, і для повної зарядки повністю розрядженого акумулятора в такий спосіб потрібно не менше 4 годин. Однак, якщо батарея не сильно розряджена, короткі регулярні прогрівання (близько 30 хвилин) можуть допомогти продовжити термін служби, навіть якщо вона не досягає 100% заряду.