В Україні готуються запровадити більші штрафи за окремі адміністративні правопорушення, особливо для водіїв, які неодноразово експлуатують транспортні засоби без проходження обов’язкового технічного огляду вчасно.

Це пов’язано зі змінами, внесеними Законом “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України щодо виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини”? пише Avtosota.

Законопроєкт, відомий як законопроєкт 4049, запропонований Міністерством юстиції, отримав схвалення Президента Володимира Зеленського. Ключові зміни стосуються покарань, передбачених статтею 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення, зокрема за повторне протягом року порушення правил експлуатації транспортних засобів.

До таких порушень відносяться випадки неодноразового керування водієм транспортним засобом з несправностями гальмівної системи або рульового керування, буксирного пристрою, а також з неналежними зовнішніми світловими приладами в темну пору доби. Сюди також входить неодноразова експлуатація транспортних засобів для перевезення пасажирів, які не відповідають вимогам безпеки та технічним нормам.

Раніше за такі порушення передбачалося позбавлення права керування транспортними засобами на строк від 3 до 6 місяців або адміністративний арешт на строк від 5 до 10 діб. Однак, згідно з новими змінами, порушники можуть розраховувати на штраф у розмірі від 850 до 1 700 гривень, що супроводжується вилученням водійських прав або адміністративним арештом.

Відповідно до нової редакції закону, порушникам загрожує штраф від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а також вилучення водійських прав на строк від 3 до 6 місяців або адміністративний арешт на строк від 5 до 10 діб.

Цікаво, що коли Міністерство юстиції спочатку запропонувало цей законопроект, воно мало намір скасувати адміністративний арешт як міру покарання. Однак законодавці, зрештою, зупинилися на модифікації у відповідь на цю ідею.