Багато водіїв ведуть суворий облік і контроль витрати палива і заправляють машину, тільки коли загоряється лампа контролю рівня палива на приладовій панелі. Або просто пропускають заправку під час довгої поїздки. Тобто якийсь час їздять на автомобілі з мінімумом палива в баку. Чи небезпечно це для експлуатації автомобіля?

По-перше, сам факт залишитися без палива далеко від заправки доволі сумний. Якщо машина заглохне без палива на трасі на ходу, це може призвести до неприємних наслідків, оскільки одразу вимкнеться підсилювач керма і гальм.

Досвідчені водії, та й працівники сервісних центрів попереджають, що їзда на мінімумі пального в баку призводить до виходу з ладу паливної помпи через перегрів, пише SUV News. Помпа у порожньому баку не омивається зовні паливом і через це швидше перегрівається.

Ще порожній бак схильний до утворення конденсату на стінках. Для сучасних пластикових паливних баків це не страшно корозією, а скоріше проблемами із запуском двигуна, і роботою бензинової помпи.

Не потрібно грати з автомобілем у піддавки, і кататися з миготливою лампою рівня палива. Це не штатна ситуація для автомобіля, про це навіть пишуть у посібниках для автомобілів (хоча, хто їх читає).