В Україні всім власникам транспортних засобів потрібно отримати посвідчення водія, щоб керувати на дорозі авто. Однак у Telegram-каналі МВС України повідомили, який ще документ може знадобитися водіям, пише видання «Економічні новини».

Зокрема, опубліковано роз’яснення, у чому відмінність національного посвідчення водія від міжнародного та кому їх потрібно оформити.

У відомстві наголосили, що це абсолютно два різні документи. Національне посвідчення водія видається водієві тільки після складання іспиту.

Міжнародне посвідчення водія фактично є перекладом на кілька мов інформації, зазначеної в національному посвідченні водія. Такий документ видається разом із національним та окремо від нього не діє.

У МВС України підкреслили, що всі зразки українських посвідчень водія дійсні на території України та замінювати їх не обов’язково, а лише за бажання. Наприклад, якщо в документі не вказано дати завершення терміну дії.

Що стосується міжнародного посвідчення водія, то його потрібно отримати для виїзду в країни, які підписали Женевську конвенцію. Зокрема це Австралія, Японія, США, Індія.

Видається такий документ на підставі національного посвідчення водія строком на три роки. Документ виглядає як паперова книжка.

Наприклад, такий документ буде потрібен під час подорожі за кордоном або спроби орендувати транспортний засіб.

Міжнародне посвідчення водія перекладають на 4 мови — англійську, французьку, іспанську та російську.

Якщо у вас є національне посвідчення водія і ви хочете отримати міжнародне, в сервісному центрі МВС оформлення може зайняти 5 робочих днів.