Цікаво відзначити, що свого часу на базі класичної моделі ЛАЗ-699Р було збудовано двоповерховий автобус, що випускався Львівським автомобільним заводом (ЛАЗ) в Україні. Ці автобуси, хоч сьогодні й не розповсюджені на українських дорогах, все ще курсують деякими маршрутами між невеликими населеними пунктами, а деякі навіть дісталися Куби.

За радянських часів автобуси ЛАЗ завоювали популярність серед кубинців. У багатьох випадках ці автобуси модифікувалися та перепрофілювалися. Фото однієї з таких унікальних переробок нещодавно було надруковано на сторінці «Львів-Автобус-Клуб» у Facebook, повідомляє Hyser.

За наявною фотографією видно, що майстри серйозно підійшли до своєї роботи і постаралися створити другий поверх, який органічно вписався в загальний дизайн автобуса. Передня частина верхнього поверху була не лише надбудована, а й забезпечена додатковими вікнами. Стандартну лінію вікон на нижньому рівні, схоже, було опущено, щоб розмістити верхню палубу.

Варто зазначити, що нинішнє місцезнаходження та статус цього унікального двоповерхового автобуса невідомі.

Існування двоповерхового автобуса на базі моделі ЛАЗ-699Р є свідченням винахідливості автолюбителів, які перепрофілюють та модифікують існуючі автомобілі для задоволення унікальних потреб. Хоча ці двоповерхові автобуси, можливо, були рідкістю навіть у період свого розквіту, вони дають можливість зазирнути у світ транспортних пристроїв та інновацій і мають певну ностальгічну чарівність для тих, хто сьогодні стикається з ними на дорогах. Незалежно від того, чи служать вони функціональним транспортом чи стають частиною автомобільної історії, ці автобуси є нагадуванням про творчі можливості громадського транспорту.