Інколи виникає потреба здійснити косметичний ремонт транспортного засобу, тобто перефарбувати машину в інший колір. При цьому власник зобов’язаний здійснити процедуру перереєстрації авто, звернувшись у Сервісний центр МВС. Інакше загрожує немалий штраф та інші покарання.

Про цей йдеться в Кодексі України про адміністративні правопорушення, інформує видання «Pro Гроші».

У випадку аварійної ситуації, довгої експлуатації чи бажання оновити стиль автомобіля водій може змінити його основний колір. Це вимагає звернення до відповідного відомства, незалежно від місця проживання або реєстрації, з пакетом документів (згідно з постановою КМУ №1388):

  • паспортом громадянина України;
  • ідентифікаційним номером;
  • довіреністю на уповноважену особу (за потреби);
  • свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу.

Під час огляду зовнішнього вигляду машини співробітники Сервісного центру МВС повинні визначити новий колір. Що цікаво, всього записують один з 11 основних кольорів без урахування відтінків: чорний, синій, зелений, бежевий, червоний, фіолетовий, оранжевий, жовтий, білий, коричневий, сірий.

Тобто у разі суттєвої зміни саме відтінку перереєстрація не потрібна. Якщо нанесено кілька кольорів, основним вважають той, що займає понад 50% видимої частини кузова. Для вантажівок беруть до уваги саме кабіну.

Обтягування транспортного засобу ламінаційною або антигравійною прозорою плівкою не вимагає перереєстрації. Використання кольорової плівки може потребувати звернення, якщо колір чи відтінок матеріалу відрізняється від основного.

За порушення цих правил водіям загрожують покарання. Якщо патрульна поліція виявить відмінність у фактичному кольорі з тим, що вписаний у свідоцтво про реєстрацію, то штраф становитиме 850 грн з можливим затриманням авто.

Повторне порушення протягом року обійдеться власникові машини у вдвічі більшу суму – 1 700 грн. Також закон передбачає покарання у вигляді громадських робіт на строк від 30 до 40 годин.