У Верховній Раді зареєстровано два законопроекти Дмитра Разумкова, спрямовані на спрощення імпорту транспортних засобів для окремих груп осіб.

Законопроекти передбачають тимчасове звільнення від сплати податку на додану вартість (ПДВ), акцизного податку та ввізного мита для певних категорій фізичних осіб, які ввозять транспортні засоби в Україну. Ці законопроекти покликані полегшити процес ввезення вживаних транспортних засобів для військовослужбовців, ветеранів та осіб з інвалідністю внаслідок поранень, отриманих на війні, пише Avtosota.

Очікується, що законопроект № 9639, який вносить зміни до Митного кодексу України (МКУ), та законопроект № 9640, який вносить зміни до Податкового кодексу, спростять імпорт транспортних засобів для зазначених груп населення. Запропоновані заходи мають кілька важливих цілей, серед яких підвищення мобільності військовослужбовців та ветеранів, підтримка економічного розвитку через використання транспортних засобів у підприємницькій діяльності та забезпечення легального ввезення вживаних транспортних засобів в Україну як під час, так і після періоду воєнного стану.

Цими законопроектами пропонується надати тимчасове звільнення від сплати різних податкових зобов’язань, зокрема ПДВ та акцизного податку, а також ввізного мита для легкових автомобілів (не більше однієї одиниці на одну особу) та кузовів до них, причепів та напівпричепів (не більше однієї одиниці кожного типу) у товарній позиції 8703 згідно з УКТ ЗЕД. Ці пільги будуть доступні для військовослужбовців, учасників бойових дій або осіб з інвалідністю внаслідок війни під час воєнного стану та протягом шести місяців після його завершення або відміни.

Крім того, запропоновані законопроекти також передбачають можливість передачі транспортного засобу, ввезеного за цими пільговими умовами, членам сім’ї військовослужбовця або ветерана. Така передача може здійснюватися з різними цілями, такими як реабілітація, лікування або допомога тимчасово непрацездатним особам за станом здоров’я.

Якщо ці законопроекти будуть прийняті, вони набудуть чинності через десять днів після їх опублікування, що стане значним кроком у спрощенні ввезення транспортних засобів для військовослужбовців, ветеранів та осіб з інвалідністю внаслідок воєнних дій. Очікується, що ця ініціатива підвищить мобільність, економічні можливості та загальну підтримку цих конкретних груп в Україні.