Майбутнє Lada X-Cross 5 висить на волосині. На думку експертів автогалузі, представлений влітку кросовер може так і не вийти на ринок. Про це повідомляє «Фокус» із посиланням на росЗМІ.

За словами автора автор Telegram-каналу «Русский автомобиль» Сергія Циганова, причиною відмови від моделі можуть стати санкції ЄС і США, введені нещодавно проти «АвтоВАЗу». Вони можуть поставити хрест на моделі.

Річ у тім, що нова Lada X-Cross 5 не є самостійною розробкою — насправді це китайський кросовер FAW Bestune T77. Модель не локалізована — авто збирають із китайських машинокомплектів.

У FAW стали сумніватися в доцільності співпраці з «АвтоВАЗ» після введення санкцій. У китайському концерні побоюються, що також можуть опинитися в списку санкцій і хочуть розірвати співпрацю.

До того ж, FAW Bestune T77 донедавна продавався на російському ринку. Тобто, втрати у китайського автовиробника мінімальні — він зможе поставляти модель в рф.

Для «АвтоВАЗу» ситуація гірша. Йдеться не тільки про іміджеві втрати — вже зібрано першу партію Lada X-Cross 5.

«Що робити з цими машинами, під якою маркою їх продавати? Якщо як Lada — то як давати гарантію без підтримки виробника? Чи можна якось вилавірувати, зберігши відносини з FAW і не впадаючи в катастрофічні збитки? Там багато питань», — пояснив проблему Сергій Циганов.