Польські перевізники незабаром планують проводити страйк на польсько-українському кордоні. Акція планується до кінця року і стосуватиметься усіх пунктів пропуску. Проти чого протестують поляки та коли розпочнеться страйк — у матеріалі видання Ukrayina.pl.

Перевізники з Польщі протестуватимуть на кордоні

Польські перевізники планують розпочати страйк на українському кордоні. Перші збори учасників акції протесту мають відбутись 3 листопада о 10:00 поблизу пункту пропуску Корчова — про це повідомляє Укравтопром.

У Міжнародній Транспортній Асоціації України зазначають, що якщо раніше мітингарі обмежувались одним пунктом пропуску, то тепер планують перекрити усі наявні в’їзди з України. Акція планується терміном на два місяці.

Причиною страйків польських перевізників стала надмірна конкуренція після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та країнами ЄС.

Перевізники вимагають запровадити окремі черги й отримати доступ до «Шляху»

Польські перевізники вимагають, зокрема, повернути українським перевізникам дозволи. Нагадаємо, у березні цього року Європейський Союз і Україна погодили до 30 червня 2024 продовження угоди, відомої як «транспортний безвіз». Віцепрем’єр з відновлення України – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков після оголошення угоди заявив, що за перший рік дії «транспортного безвізу» обсяги двосторонніх і транзитних автомобільних вантажоперевезень зросли на понад 50%. Кількість перевізників, які перетинали кордон ЄС зросла на 53%, порівняно з 2021 роком. Кількість перетинів теж зросла: їх стало на 43% більше.

Також поляки проситимуть про:

  • посилення для іноземних перевізників правила перевезень за Європейською конференцією міністрів транспорту (ECMT)
  • неможливість реєструвати компанії в Польщі, якщо фінанси компанії знаходяться не на території ЄС;
  • окрему чергу в Є-черзі для авто на номерах ЄС;
  • окрему чергу на всіх кордонах для порожніх фур;
  • отримання доступу до системи «Шлях».