Заміна ламп фар на ксенонові, галогенні чи світлодіодні створює кращу видимість на дорозі. Проте може засліплювати водіїв зустрічного транспорту, створюючи аварійно небезпечну ситуацію. Особливо це стосується встановлення таких ламп у фари, непристосовані для цього заводом-виробником.

Тому в фари можна встановлювати лише ті лампи, як передбачені заводом виробником. Якщо конструкцією автомобіля не передбачені лампи іншого типу, то самостійно змінювати тип ламп заборонено.

Також не дозволено використовувати ксенони без автоматичного коректора кута нахилу фар та пристроїв для очищення фар. Експлуатація автомобіля у такому випадку заборонена.

Так, відповідно до частини 2 статті 122 КУпАП за використання фар з порушенням вимог відповідних стандартів тягне за собою штраф у розмірі 510 грн. Крім того, згідно з частиною 1 статті 121 КУпАП за керування водієм транспортним засобом переобладнаним з порушенням відповідних правил, норм і стандартів, якщо порушення вчинено вперше, передбачено штраф у розмірі 340 грн. Якщо протягом року поліція зафіксувала порушення повторно, то водій може бути позбавлений права керування від 3-х до 6-ти місяців.

Тому перед тим, як вирішите встановити ксенонові, галогенні чи світлодіодні лампи на свій автомобіль, з’ясуйте, чи передбачено це заводом-виробником.