Українських водіїв пропонують штрафувати за «неправильну» гуму взимку. Відповідний проєкт закону вже знаходиться у Верховній Раді.

Автори проєкту наполягають на тому, що використання зимової або всесезонної автомобільної гуми має бути обов’язковим. А тих, хто взимку їздить на літніх покришках, треба штрафувати, пише CarDiagram.

Обґрунтування законопроєкту

Свою позицію законотворці обґрунтовують тим, що саме взимку трапляється найбільша кількість аварій. А вимога, «перевзуватися» у зимову гуму, — це європейська практика.

«Так, в Австрії, Чехії, Німеччині та інших країнах Європи діють закони, які роблять наявність зимової гуми обов’язковою та встановлюють терміни зміни шин. Відсутність необхідних шин на автомобілі в обумовлену пору року в даних країнах є грубим порушенням правил дорожнього руху і карається штрафами», – йдеться у пояснювальній записці до проєкту закону.

Що пропонує законопроєкт

Перше: автори пропонують зобов’язати водіїв, використовувати зимові або всесезонні шини з 1 листопада по 31 березня. Відповідну правку мають внести до Правил дорожнього руху.

Друге: ввести відповідальність за порушення цієї вимоги, а саме штраф у розмірі 340 грн.