Зараз приблизно 59,9% водіїв в Україні все ще не користуються ременями безпеки, хоча ця динаміка є позитивною. Такий результат отримали Українські громадські організації – Центр демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) і Vision Zero. Вони провели в Україні перше з 2020 року дослідження щодо рівня користування ременями безпеки серед водіїв у містах.

Варто нагадати, що чинні правила дорожнього руху зобов’язують усіх водіїв і пасажирів пристебнувати ремені безпеки на передньому та задньому сидінні автомобіля. Адміністративна відповідальність за порушення цього правила встановлена на рівні 510 гривень, нагадує видання CarDiagram.

Всесвітня організація охорони здоров’я оцінює, що пристебнутий ремінь безпеки вдвічі збільшує шанси водія або пасажира вижити в потенційно смертельному ДТП та рятує від серйозних травм у менш важких випадках.

Згідно з дослідженням, проведеним за науковою методикою, було перевірено 30 260 водіїв у столиці та 17 обласних центрах, де безпекова ситуація дозволяла проведення таких досліджень. Середній показник користування ременями безпеки склав 40,14%. Це значно вище, ніж результати дослідження, проведеного у 2020 році, коли лише 26,04% водіїв користувалися пасками безпеки.

Це дослідження також виділило чотири міста, де більшість водіїв вже користується ременями безпеки: Київ, Львів, Житомир та Рівне. Особливо помітний ріст використання ременів було зафіксовано у Рівному і Житомирі, де він становив приблизно удвічі вище за результати 2020 року. Проте в Одесі та Миколаєві рівень користування ременями безпеки знизився.