На довговічність автомобіля безпосередньо впливають звички водія, а вживання певних заходів може значно подовжити термін служби транспортного засобу.

Як пише Avtosota, за даними фахівців, у 2022 року українців витратили близько 65 мільярдів гривень на обслуговування своїх легкових автомобілів. При цьому у багатьох автовласників лише на ремонт машини йде від 5 до 20 тисяч на рік. Як можна заощадити?

Своєчасне технічне обслуговування

Регулярна заміна оливи та охолоджувальної рідини відіграє вирішальну роль у запобіганні прискореного зносу витратних матеріалів. Проактивна заміна таких деталей, як гальмівні колодки, компоненти ГРМ та фільтри, також сприяє тривалому збереженню здоров’я автомобіля.

М’яке водіння

Важливо дотримуватися більш плавного стилю водіння, уникаючи різких прискорень і гальмувань. Різкі рухи створюють надмірне навантаження на деталі автомобіля, особливо на гальмівні колодки, що прискорює їх зношування.

Прогрів двигуна

Регулярний прогрів двигуна не тільки взимку, але і в теплу пору року є корисною практикою. Це забезпечує оптимальну продуктивність і довговічність.

Повний бак

Підтримання повного бака – це більше, ніж просто захід для економії пального. Це запобігає накопиченню вологого конденсату на дні бака, спричиненого різницею температур, коли він заповнений лише наполовину. Таке накопичення може призвести до проблем з двигуном та корозії. Пріоритетність повного бака сприяє загальному здоров’ю та довговічності двигуна.