За старих часів, у період Радянського Союзу, зміна автомобільних шин в залежності від пори року не була широкою практикою серед водіїв. Така поведінка на дорогах пояснюється кількома чинниками, основу яких лежали економічні та соціокультурні особливості на той час, пише Hyser.

Насамперед слід зазначити, що автомобільна гума була предметом дефіциту в СРСР і обходилася досить дорого. В умовах суспільної нестачі люди були схильні пріоритетно вирішувати питання першої необхідності, такі як продукти та предмети повсякденного попиту, залишаючи заміну шин на другорядному плані.

Водії того часу, володіючи своїми автомобілями, доглядали їх з особливою увагою. Вони вели акуратний стиль водіння, запобігаючи зайвому зносу шин. Таким чином, не виникало гострої необхідності регулярної заміни шин через помірне використання автомобілів у повсякденному житті.

Також варто врахувати, що у радянському суспільстві автомобілі використовувалися менш активно в порівнянні з сучасністю. Громадяни віддавали перевагу громадському транспорту для комутування на роботу і часто ходили пішки при відвідуванні магазинів. Автомобілі ж служили, в основному, для поїздок на дачу або більш далекі відстані, що також впливало на збереження шин протягом усього року.

Невід’ємною частиною цієї динаміки була якість гуми. Глибокий протектор забезпечував гарне зчеплення з дорогою як улітку, так і взимку, роблячи її чудовим варіантом для всесезонного використання.

Слід також зважити на особливе ставлення радянських громадян до автомобілів. Не кожен міг собі дозволити придбати транспортний засіб, і якщо сім’я володіла машиною, вона розглядалася як дорогоцінна спадщина, яка передається від покоління до покоління. Ця особливість підкреслювала дбайливе ставлення до машин, що також впливало на їхню довговічність та стан.