Водіям було передано важливе повідомлення стосовно одного із штрафів, які поліція накладає за перевезення дітей в автомобілях.

Згідно з Правилами дорожнього руху, заборонено перевозити дітей із зростом менше 150 см без використання спеціальних утримувальних систем. З початку жовтня 2023 року цей стандарт було збільшено з 145 см. Штраф за порушення цього правила становить 510 гривень, а повторне порушення протягом року підлягає штрафу у розмірі 850 гривень. Багато водіїв ігнорують це положення з різних причин і отримують від поліції покарання.

Як відзначає SUV News, закон не визначає процедури вимірювання зросту дітей інспекторами поліції. Це породжує серйозні питання щодо законності застосування штрафів. Законодавство не передбачає можливості здійснення вимірювань зросту інспекторами, що може зробити цю норму фактично нездійсненною.

Такі юридичні недоліки підкреслюють, що наразі інспекторам складно документувати факт порушення, оскільки немає чіткої процедури вимірювання зросту. Це викликає сумніви щодо судової стійкості штрафів, що є предметом обговорення серед правозахисників. Важливо, щоб водії були інформовані про зміни в законодавстві та захищали свої права у разі порушень.