Пропозиція щодо обов’язкової реєстрації пробігу при подальшому продажу може вплинути на процес дистанційної перереєстрації автомобілів в системі “Дія”. Ця ідея розглядається у недавно внесених законопроектах до Верховної Ради, і це важливий крок у забезпеченні безпеки та чесності при торгівлі вживаними автомобілями, пише Avtosota.

Законопроект 10173

Один із законопроектів, під номером 10173, включав у себе вимогу фіксації пробігу при кожній реєстрації та перереєстрації транспортних засобів. Проте цей підхід, який не передбачав жодних покарань за маніпулювання показниками пробігу, міг бути неефективним у запобіганні шахрайства у цій сфері.

Але вже через декілька днів з’явився ще один документ у Верховній Раді – законопроєкт №10216, який визначає відповідальність за зміну показників пробігу під час продажу авто третім особам. Згідно з цим законопроєктом, фальсифікація пробігу під час реєстрації або перереєстрації транспортного засобу приведе до накладення штрафу.

Які передбачаються штрафи за корекцію пробігу

Розміри цих штрафів визначені відповідно: за перше виявлене порушення штраф становить від 8500 до 17000 гривень, за друге – від 17000 до 34000 гривень. Уповноваженим працівникам Національної поліції запропонували право складати протоколи про такі адміністративні порушення.

Ці дві ініціативи, якщо стануть законом, можуть послужити стримуванню тих, хто намагається змінити пробіг автомобілів. Проте, як і в багатьох схожих випадках, нові рішення можуть викликати нові проблеми.

Наприклад, вже зараз фіксація пробігу здійснюється певним чином, але існує ризик, що власник автомобіля може отримати штраф за маніпуляції пробігом, про які він нічого не знає. Щоб уникнути таких ситуацій, необхідно врахувати, що визначення різниці пробігу може бути можливим тільки щодо даних, що були внесені до реєстру після введення нових правил або після першої реєстрації.

пробіг автомобіля

Крім того, старі автомобілі, зокрема ті, які були вироблені або сконструйовані ще у радянські часи, мають особливості, коли лічильник пробігу може досягти максимального значення і обнулитися. Власник такої машини може стати об’єктом штрафів через це, незважаючи на те, що він нічого не порушив.

Також існує проблема з ремонтом або заміною панелі приладів, де новий пристрій може мати інший показник пробігу, що може призвести до штрафів. Слід розробити механізм звернення до СЦ МВС із заявою про заміну лічильника пробігу без штрафних санкцій.

Навіть якщо ці ініціативи можуть бути корисними для попередження шахрайства з пробігом, важливо врахувати можливі негативні наслідки, такі як обмеження функціонування системи переоформлення автомобілів в системі “Дія”. Це вимагає уважного підходу та додаткових розглядів відповідальних структур перед тим, як прийняти ці законопроекти.