Один із пасажирських перевізників Чернігова використовує у себе на маршруті досить рідкісний для нашого ринку автобус. Це туристична модель малого класу B4 080 TS від словенського виробника Marbus, випущена в 2003 році.

Характерною відмінністю дизайну є передня маска з напівкруглим отвором повітрозабірника і великим виштампуванням з назвою фірми, пише «Автоцентр».

Машина завдовжки 7,95 м має салон на 28/30 місць. Під підлогою знаходяться багажні відсіки місткістю 2,5 м куб. Автобус повною вагою 9,2 т оснащений турбодизелем MAN D0834 (Євро 3). За робочого об’єму 4,58 л він розвиває 170 к. с. та 620 Нм при 1400 об/хв. Передні та задні мости – також марки MAN. А ось механічна 6-ступенева коробка передач, а також кермо – від ZF. Паливний бак вміщує 120 л. Машина може розвивати швидкість до 125 км/год.

Цікаво, що наприкінці 80-х автобуси з Марібору під маркою ТАМ (Tovarno Avtomobilov Maribor) постачалися до «союзу» у досить великих кількостях. Це були туристичні моделі різних класів (великого, середнього та малого), які використовувалися у готельній мережі «Інтурист».

Зазначимо, що колишня компанія TAM припинила свою діяльність у 2011 році, а через три роки повстала з попелу завдяки китайському капіталу. Сьогодні у Маріборі виробляють різні автобуси, у тому числі перонні для аеропортів, а також туристичні середнього класу з використанням двигунів MAN.