Недбалість за кермом може призвести до серйозних наслідків, і будь-яке навіть незначне порушення правил може мати негативні наслідки, пише Clutch.

Особливо небезпечними для себе та інших учасників дорожнього руху є водії, які розмовляють телефоном під час водіння. Йдеться саме про мобільні пристрої, а не про бездротові гарнітури.

В Україні згідно з Правилами дорожнього руху (п. 2.9.д ПДР) водіям заборонено користуватися мобільним телефоном, утримуючи його в руці.

Важливо відзначити, що порушення правил використання мобільних телефонів під час водіння може спричинити серйозні наслідки. Якщо розмова телефоном за кермом не призводить до ДТП, водію може бути накладено штраф у розмірі 510 грн (відповідно до ч. 2 ст. 122 КУпАП). Рішення про це ухвалює інспектор на місці зупинки.

Однак, якщо в результаті розмови водія змінюється швидкість інших учасників руху, відбуваються різкі маневри або порушуються інші правила безпеки, штраф може становити 1445 грн, або навіть позбавлення прав водія на строк від шести місяців до одного року (відповідно до ч. 5 ст. 122 КУпАП).

Ступінь небезпеки розмов мобільним телефоном за кермом або відправлення повідомлень у месенджерах не тільки підлягає юридичним санкціям, але також становить загрозу водію та оточенню. Тому водіям важливо дотримуватися правил та забезпечувати безпеку на дорозі.