Водіння взимку – непроста задача. Погода диктує свої умови: досить важко переміщатися на надзвичайно небезпечних дорогах через сніг чи ожеледицю. Підвищений рівень небезпеки – основна, але не єдина проблема.

Сніг, лід, сіль та дорожні реагенти можуть досить швидко роз’їдати кузов і ходову частину автомобіля. У мережі оприлюднили рейтинг найгірших авто для зимових доріг, що можуть не справитися з викликами, повідомляє OBOZREVATEL.

Функції для безпечного водіння

Найнадійнішими автомобілями для їзди взимку будуть ті, що оснащені найкращими функціями безпеки:

  • моніторинг сліпих зон;
  • системи екстреного гальмування;
  • склоочисники фар;
  • обігрів бічних дзеркал тощо.

Деякі автомобілі можуть бути більш схильними до проблем у зимових умовах через їх дизайн, характеристики чи продуктивність. Хоча розвиток автомобільних технологій загалом покращив можливості водіння більшості сучасних автомобілів взимку, існує ряд функцій автомобіля, які допоможуть убезпечити вас і ваших близьких під час керування автомобілем у погану зимову погоду.

Антиблокувальна система гальм (ABS)

Антиблокувальна система гальм запобігає блокуванню коліс, тому ви можете продовжувати кермування, коли потрібно натиснути на гальма. Відповідно до Progressive, антиблокувальні гальма стали обов’язковими на всіх транспортних засобах, випущених у 2012 році або пізніше, тому старі моделі можуть їх не мати.

Контроль стійкості

У разі ковзання або втрати контролю на дорозі ця система, також відома як електронний контроль стійкості (ESC), динамічний контроль стійкості (DSC) або контроль стійкості автомобіля (VSC), автоматично утримуватиме авто на дорозі.

Повний привід (AWD)

Транспортні засоби з повним приводом є дещо безпечнішими, ніж двопривідні моделі. Вони передають потужність на всі чотири колеса одночасно або автоматично передають крутний момент, коли це необхідно.

Авто для зими

Моделі, яким не страшна зимова негода, мають зазначені вище засоби безпеки. У топі найкращих – Range Rover, Jeep Cherokee, Subaru та інші позашляховики.

Якщо автомобіль має проблеми з обережним керуванням і продуктивністю за оптимальних умов, швидше за все, вони тільки погіршаться, коли настане зима.

Porsche 911

Знаковий Porsche з його надширокими високопродуктивними задніми шинами, двигуном позаду та низьким кліренсом – точно не ідеальний для їзди у снігопад.

BMW

Експерти включили BMW до списку найгірших зимових авто саме через низький дорожній просвіт, який може досягати чотирьох дюймів. Вищий дорожній просвіт завжди кращий у зимових умовах — або якщо ви несподівано опинилися в складній ситуації на бездоріжжі. Багато пізніх моделей BMW мають задній привід, який менш ефективний у глибокому снігу та льоду.

Chevy Corvette

Наднизький дорожній просвіт змусить вас виривати Chevy Corvette з заносів частіше, ніж вам цього хотілося б – тож варто запастися лопатою. Задньопривідний Corvette також має сумнівні гальмівні здібності.