Експозицію київського автомузею «Колеса історії» поповнив цікавий експонат — ідеально збережений мотоцикл «Восход-3» 1980 року. Він не експлуатувався, а простояв 42 роки в гаражі. Йому присвятили відео на Youtube-каналі Oldcarservice TV, повідомляє «Фокус».

Вінтажний мотоцикл «Восход» виявили в Харкові. Збережений праворуч рахунок із магазину дає зрозуміти, що його купили в 1981 році за 420 рублів. Після цього байк поставили в гараж, де він зберігався до наших днів і не виїжджав на дороги. Його навіть жодного разу не поставили на облік.

На одометрі мотоцикла висвічується пробіг 13 км. Цілком можливо, що це «калібрувальний» пробіг приладу або ж мотоцикл пройшов заводську обкатку. Це справжня капсула часу.

Стан «Восход-3» 1980 року дуже хороший, хоча мотоцикл ще належить відчистити. У комплекті з байком збережений і оригінальний набір інструментів.

Легкий мотоцикл «Восход-3» випускали з 1979 по 1983 роки. Він оснащений одноциліндровим двотактним двигуном об’ємом 175 куб. см і потужністю 14 к. с. Максимальна швидкість байка становить 105 км/год.