В Україні можуть запровадити обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (автострахування). Відповідний законопроєкт уже був прийнятий у першому читанні у Верховній Раді, а тепер його рекомендують ухвалити в цілому.

Про це повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев («Слуга народу»), передає OBOZ.ua. Він зазначив: комітет уже дав відповідну рекомендацію щодо законопроєкту.

Законопроект уже був прийнятий у першому читанні у Верховній Раді

За словами Гетманцева, документом пропонується, зокрема, поступово підвищити максимальні розміри страхової виплати до встановлених у країнах Європейського союзу. А крім того:

  • Запровадити швидке здійснення гарантійних виплат потерпілим особам за страховиків-банкрутів до набрання чинності законом.

«Зараз це роки. А пропонується до 90 днів», — пояснив нардеп.

  • Впровадити пряме врегулювання у всіх випадках дорожньо-транспортних пригод, у яких шкода заподіяна лише транспортному засобу.

Це, за його словами, дозволить потерпілим звертатися по страхову виплату до свого страховика, навіть якщо винуватця не застраховано.

  • Розширити застосування європротоколу – оформлення заяви про страхове відшкодування при ДТП без участі поліції.