Дуже часто буває так, що взимку двигун автомобіля просто відмовляється заводитися. Експерти розповіли про основні причини, через які відбувається ця неприємна для будь-якого водія ситуація, пише «Автосвіт».

Розряджена АКБ

Показники навіть нової акумуляторної батареї на морозі помітно погіршуються. Якщо АКБ вже відслужила кілька років, її характеристики знизилися ще більше – енергії в ній не вистачає, щоб розкрутити двигун.

Причиною розрядки АКБ може бути несправний генератор. Перевірити його працездатність просто – після пуску двигуна напруга на клемах акумулятора має бути вищою за 14 В. І знижуватись вона має незначно при включенні звичайних для зими споживачів – фар, обігрівача скла тощо.

Способів швидко запустити двигун є декілька. Прикурити від іншого автомобіля, скористатися автомобільним бустером або запустити двигун з буксира (якщо коробка передач механічна). Якщо є час, можна відігріти акумулятор в теплому приміщенні (або в ємності з гарячою водою) або зарядити його від мережі.

Великі втрати струму

Якщо електрообладнання автомобіля споживає великий струм під час стоянки, двигун на ранок не запуститься. Причин багато – від невимкнених фар до позаштатних аудіосистем та інших електричних пристроїв, які не знеструмлюються під час вимкнення запалювання.

Несправна сигналізація

Охоронна система може перешкоджати запуску двигуна з двох причин. Перша – в режимі охорони вона споживає надто великий струм, розряджаючи батарею. Друга – при знятті з охорони система продовжує блокувати двигун. Надійний спосіб перевірки – залишити на ніч автомобіль десь у безпечному місці та не активувати охорону.

Проблеми зі стартером

У не надто молодого автомобіля проблеми з запуском двигуна можуть виникнути через несправність стартера. Якщо обгоріли ламелі колектора, частина обмоток замикає на масу чи одна на одну, запустити двигун у теплий час стартер зможе, а от у мороз розкрутити колінвал йому не вдасться.

Занадто густа олива

Якщо у двигун залито масло 10W-40, у сильний мороз стартер навряд чи зможе прокрутити двигун. Найбільш універсальними є оливи 5W-30 або 5W-40.

Нагар на свічках

Якщо свічки перепрацювали відведений їм пробіг або сильно забруднені через надмірне споживання оливи двигуном, іскроутворення порушується, і двигун не заведеться. Тому слідкуйте за станом свічок. І змінюйте їх не рідше, ніж рекомендує виробник.

Не надходить пальне

Найчастіше ця проблема виникає у власників автомобілів з дизельними двигунами. Пальне з недостатньо низькою температурою фільтрації на морозі густіє й просто не доходить до камери згоряння. Як уникнути такої неприємності? Заправлятись на перевірених заправках, а в сильні морози заливати в бак депресорні присадки (антигелі).

Через проблеми з пальним іноді не заводиться й бензиновий двигун. Це може статися, якщо вода, яка потрапила в бензин, замерзне десь на шляху від бака до паливної рампи. В цьому випадку машину потрібно відбуксирувати у тепле приміщення. А коли вона відігріється та заведеться, обов’язково залити в бак осушувач пального, щоб видалити з бензину всю воду.

Несправні датчики

Сучасні системи керування двигуном надійні та дозволяють двигуну працювати навіть при несправних елементах. Але запустити двигун у мороз буде проблематично.

Найпоширеніший дефект – несправний датчик температури охолоджувальної рідини. Він зазвичай завищує температуру. Блок керування отримує неправдиву інформацію, що двигун теплий та подає мало пального. А на збідненій суміші двигун у мороз не заведеться.

Людський фактор

При запуску двигуна не слід чіпати педаль газу. І лише у випадку, якщо після кількох спроб двигун не завівся, потрібно повністю натиснути педаль газу та увімкнути стартер. Блок керування не подаватиме пальне на форсунки, циліндри продуються повітрям, а свічки очистяться від бензину.