Українські парламентарі розробили новий метод для фінансування відшкодування збитків, завданих автомобілям українських громадян внаслідок воєнних дій. Запропонований законопроект №11001, який регламентує виплати компенсацій власникам автотранспорту, що постраждав від бойових дій, вже зареєстровано на офіційному сайті Верховної Ради, повідмоляє 24 канал.

Ініціатива полягає у тому, щоб забезпечити компенсації за рахунок коштів «держави-агресора» та спеціальних фондів, призначених для відновлення України. Формулювання відповідної статті законопроекту звучить так:

«Відповідно до нововведення, компенсації власникам автотранспорту, пошкодженого або знищеного внаслідок збройної агресії проти України, виплачуватимуться за рахунок фінансових ресурсів держави-агресора та коштів, отриманих із спеціальних фондів на відновлення країни, включаючи міжнародні фонди та інші джерела, встановлені законодавством. Порядок визначення та виплати компенсацій за пошкоджений або знищений автотранспортний засіб внаслідок збройної агресії проти України буде затверджено урядом країни».