У світі автомобілів існує безліч думок і переваг щодо вибору бензину для заправки. Однак, іноді власники автомобілів можуть зіткнутися з ситуацією, коли їм доводиться змішувати бензин різних марок, таких як А92, А95 і А98. Дехто може вважати, що це не має значення, але насправді змішування різних типів бензину може вплинути на роботу двигуна вашого автомобіля.

Есперти розповіли про вплив змішування різних марок бензину на двигун, передає «Твоя машина».

  • Октанове число

Один із найважливіших параметрів бензину – це його октанове число, яке вказує на його здатність запобігати детонації в двигуні. Бензин із вищим октановим числом (наприклад, А95 або А98) запобігає детонації краще, ніж бензин із низьким октановим числом (наприклад, А92). Змішування бензину різних марок може змінити октанове число суміші, що може призвести до неправильної роботи двигуна.

  • Чистота палива

Різні марки бензину можуть містити різні присадки і добавки, які можуть впливати на чистоту палива і роботу двигуна. Змішування бензину різних марок може створити неоднорідну суміш, що може призвести до забруднення паливної системи і фільтрів.

  • Ефективність згоряння

Бензин різних марок може мати різні хімічні склади, що може вплинути на ефективність згоряння в двигуні. Неправильне змішування бензину може призвести до неповного згоряння палива, що може знизити потужність двигуна і збільшити викиди шкідливих речовин.

Рекомендації щодо вибору бензину

Щоб уникнути проблем із двигуном, рекомендується дотримуватися таких рекомендацій під час вибору бензину:

  • Дотримуйтесь рекомендацій виробника

Найкраще використовувати бензин тієї марки і з тим октановим числом, яке рекомендує виробник вашого автомобіля.

  • Не змішуйте різні марки бензину

Змішування бензину різних марок може призвести до непередбачуваних наслідків для роботи двигуна. За можливості, заправляйтеся однією маркою бензину та уникайте змішування.

  • Зверніться до фахівця

Якщо у вас виникли питання або сумніви щодо вибору бензину або його змішування, найкраще звернутися до кваліфікованого фахівця або авторизованого сервісного центру.

Загалом, нічого жахливого під час змішування бензину з різним октановим числом не станеться, якщо ваш автомобіль підтримує кожен вид палива. Водночас рекомендується враховувати якості кожної марки пального, щоб не опинитися в незручному становищі.