У США на аукціон RM Sotheby’s виставили Ford Thunderbird 1963 року. За спортивне авто планують отримати від 400 000 до 600 000 доларів — як за новий Ferrari SF90 Stradale. Про нього розповіли на сайті аукціонного дому, передає «Фокус».

Класичні Ford Thunderbird популярні серед колекціонерів, проте вони зазвичай набагато дешевші. Проте цей автомобіль особливий.

Справа в тому, що Ford Thunderbird виготовляли в кузовах купе та кабріолет, а конкретно це авто – єдиний фастбек. Цей концепт-кар Ford Thunderbird Italien випущений в одному екземплярі.

Головна відмінність Ford Thunderbird Italien – елегантніший і стрімкіший профіль із великим кутом нахилу задніх стійок даху. Також автомобілю замінили решітку радіатора і добавили повітрезабірники на боковинах. У салоні дещо змінили оздоблення. Під капотом установлено стандартний 300-сильний V8.

Унікальне авто створили за ініціативою Генрі Форда ІІ, який захоплювався італійським дизайном та навіть свого часу хотів придбати компанію Ferrari. Ford Thunderbird Italien демонстрували на різноманітних автошоу, а згодом продали. Автомобіль неодноразово міняв власників і кілька разів проходив реставрацію.