Під час сезонної зміни шин співробітники несумлінних майстерень нерідко вдаються до різних способів обману автомобілістів, які призводять до додаткових витрат.

При цьому експерт Віктор Волошин підкреслив, що таких методів не так багато, проте водіям все ж таки варто бути уважнішими при виборі шиномонтажу, пише Avtosota.

«На жаль, процес заміни шин може супроводжуватись шахрайством. Однак, на щастя, варіантів не так багато. Наприклад, вам можуть вказати на критичне зношування ваших шин і запропонувати придбати на шиномонтажі дешеві беушки. І тут необхідно знати, що для літніх моделей максимально допустиме зношування становить 1,5—2 мм», – пояснив експерт.

При цьому автомобілістам рекомендовано орієнтуватись на індикатори зношування, розташовані в протекторі. За ними можна самостійно визначити ступінь зношення шин.

Якщо ж водій вирішив погодитися на придбання покришок у майстерні, потрібно обов’язково перевірити їх знос і стан. Особливу увагу варто приділити внутрішній частині шини на можливий ремонт та відсутність пошкоджень ниток корду.

«Інакше ви ризикуєте замість своїх зношених, але ще непоганих шин стати власником старих і погано відремонтованих беушок», – підкреслив Волошин.

В окремих випадках недобросовісні шиномонтажники можуть заявити, що колісні диски криві та необхідні дорогі роботи щодо їх виправлення на спеціальному обладнанні. А щоб переконати клієнта, в майстернях можуть наклеїти шматок скотчу на поверхню диска: це дозволяє продемонструвати імітацію проблеми.

Зазначається, що жертвами такого обману стають, як правило, автомобілісти, які вирішили перевзутися дуже рано або бажають змінити зимові шини на літні вже після закінчення ажіотажу.

Втім, під час масової заміни шин у весняний період зазвичай такими речами ніхто не займається, оскільки потік охочих поміняти шини приносить гарний прибуток. А ось ті, хто затягне зі зміною шин, можуть стати потенційними жертвами подібних схем обману.