ПДР – це важлива річ, яка регулює поведінку водіїв на дорогах. Проте, окрім офіційних, існує також система негласних правил, які допомагають водіям спілкуватися один з одним та роблять рух більш безпечним та комфортним.

Водійські правила ввічливості сформувалися органічно, тому більшість із них інтуїтивно зрозумілі. Однак, щоб ви були впевнені в тому, що правильно все розшифрували, OBOZ.ua розповів про них детальніше.

  • Мигання «аварійкою»

Цей знак означає або подяку, або вибачення, залежить від контексту. Якщо хтось з водіїв вас пропустив вперед чи дав можливість перестроїтись в інший ряд в щільному потоці, то варто сказати йому «дякую».

А в разі, якщо ви, наприклад, випадково підрізали машину або порушили ПДР, потрібно попросити вибачення.

  • Коротке мигання дальнім світлом

У цього знаку є два значення. Перше – це повідомити учаснику дорожнього руху, що ви його пропускаєте.

Друге – показати нерішучим або недосвідченим водіям на перехрестях та виїздах з дворових зон, що вони можуть безпечно здійснити маневр, таким чином спонукаючи їх до дії.

  • Довгий сигнал дальнім світлом

Якщо учасник дорожнього руху подає цей сигнал автівці, яка перебуває попереду, то це вважається майже грубістю. Таким чином нетерплячий водій просить поступитися дорогою.

Однак якщо вам подають цей сигнал зі зустрічної смуги, коли вже стемніло, то це означає, що ви їдете з дальнім світлом, яке сліпить водіїв навпроти.

  • Серія коротких мигань дальнім світлом

Про цей прийом вам точно не розкажуть в автошколах. Він є найбільшим жестом солідарності та доброти на дорозі, адже дозволяє попередити інших водіїв про поліцейську засідку або камери відеофіксації швидкості.

  • Миготіння різноспрямованими покажчиками

Цей знак, як правило, використовують водії фур, щоб допомогти учасникам дорожнього руху обігнати свій громіздкий транспортний засіб.

Миготіння лівим покажчиком – наразі не можна обганяти.

Миготіння правим покажчиком – на зустрічній смузі нікого нема, тож можна сміливо обганяти.

  • Жести

Існує безліч жестів, за допомогою яких можна дистанційно спілкуватися з іншими учасниками дорожнього руху. Одні з найпоширеніших з них – це піднята ліва долоня, яка означає «дякую», а також вказівка пальцем. Якщо водій попутного авто показує пальцем в ваш бік, то це значить, що він помітив якусь проблему, про яку ви навіть можете і не здогадуватися. Наприклад, відкритий багажник, або спущене колесо.