В Україні поліцейські часто використовують ручні вимірювачі швидкості TruCam для перевірки швидкості на дорогах. Але деякі водії не знають, що іноді поліцейські не можуть оштрафувати їх, навіть якщо їхній прилад показує перевищення швидкості.

У Львові відбувся судовий процес у справі № 569/14235/23, пов’язаній з порушенням швидкісного режиму, зафіксованим за допомогою пристрою TruCam.

У липні минулого року поліцейські зупинили автомобіль Peugeot 3008, який рухався зі швидкістю 90 км/год в населеному пункті, де максимально дозволена швидкість була 50 км/год. Водія притягнули до адміністративної відповідальності за порушення правил дорожнього руху і оштрафували на 340 гривень.

Чоловік, якого оштрафували за перевищення швидкості, подав скаргу на рішення поліції до суду. Він стверджував, що вимірювання швидкості було проведено під час дощу, що може вплинути на точність пристрою TruCam. За інструкцією, в умовах високої вологості (таких як сніг, туман або дощ) пристрій може працювати на відстані від 15 до 61 метра. У даному випадку швидкість була виміряна на відстані 457,3 метра, що перевищує рекомендовані межі. Тому чоловік вважає, що результати вимірювань не є достовірними та не можуть бути використані для оштрафування.

Суди першої та апеляційної інстанцій відхилили доводи патрульних і вирішили питання на користь водія, пише SUV News. Штраф скасували, а справу закрили.